Yaşam

Yoga’nın Boy Uzattığı Doğru mu ?

Yoga’nın Boy Uzattığı Doğru mu ?

Boy uzattığına inanılan bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden biride yoga‘dır. yoga boy uzatır mı? yoga‘nın boya etkisi nedir gibi sorularınızı bu yazımızda sizler için derledik.

Yoga'nın Boy Uzattığı Doğru mu

Yoga‘da kobra duruşu dediğimiz dik duruşu haftada 2 veya 3 kez yapmak boyunuzu uzatmayabilir. Ancak yoga sayesinde duruşunuzu  düzelterek bel kısmınızdaki kemiklerin açılmasıyla boyunuzda 2 veya 3 santim bir uzaman gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlara göre düzenli egzersiz yapıldığı takdirde belinizin güçlendiğini ve bu sayede duruşunuza etki ederek boyunuzda uzamanın gerçekleşeceğini açıklıyor. Bu şekilde güçlü sırt kaslarının güçlü karın kasları ile birlikte belinizdeki eğriliği de engellemiş oluyorsunuz. Yoga‘nın gerekse boyunuzun uzamansında gerekse sağlık açısından bir çok faydası bulunmaktadır. Düzenli bir şekilde yoga yapmak omurganızda uzama gerçekleşecek ve buda motivasyonunuzu yükseltecektir. Yoga‘yı gündelik hayatınıza almakta yarar var.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.