Yaşam

Soğanın Faydalarını Duyunca Evinizde Soğan Eksilmeyecek!

Soğan suyu her derde deva

Soğanın Faydaları 

Soğanın faydaları tarih boyunca bir çok derde deva olmuştur. Saç dökülmesini durdurma, sivilceleri yok etme, bağışıklık sistemini güçlendirme ve yağ yakma zayıflama gibi sıkıntıları ortadan kaldırıyor. İşte size soğanın faydaları karşısında gözlerinizi yakacak bilgiler.

Soğanın faydaları nelerdir

1. Soğan suyu saç dökülmesinde etkili mi?

Soğan suyu Hint halkı tarafından tarih boyunca devamlı cilt ve saç üzerinde kullanılmıştır. Dikkat ederseniz Hint halkının saçları gür ve parlaktır. Soğan suyu hem saçı hızlı uzatır hemde kepek sorununu ortadan kaldırarak saç dökülmesini de durdurur. 1 adet soğanı mutfak robotuna atarak püre haline getiriniz. Sonra püre haline gelen soğanı bir bezin içerisine koyarak suyunu bardağa sıkın ve saç derinize sürün 30 dk bekletip ardından durulayın.

Soğan suyu ile saç dökülmesine son

2. Soğan suyu sivilceleri yok eder mi?

Soğan suyu sivilceleri de yok ettiği yönünde bazı sağlık forumları ve Youtube gibi video sitelerinde kullanıcılar tarafından faydası görülmüş ve ispatlanmıştır. 1 adet soğanı mutfak robotu yardımı ile püre haline getiriniz. Üzerine 1 kase yulafın 1/2 sini boşaltın ve ardından 1 kase kaynar suyun 1/2 sini üzerine döküyoruz. Bu karışımın üzerine 1 yemek kaşığı bal dökerek mutfak robotu yardımıyla karıştırıyoruz. Bu karışımı yüzünüze sürerek 15 dk bekleyin ve ardından ılık su ile durulayın.

Sivilceleri yok etmek için soğan suyu

3. Soğan suyu zayıflatıyor mu?

Soğan suyunun zayıflatma, adet düzensizliği ortadan kaldırma ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi konularda faydası olduğunu biliyor muydunuz? 2 bardak suyu tencereye dökün ve ardından 1 adet soğanı bölüp içine atarak 15-20 dk kaynatın. Bu suyu bir şişeye dökerek soğumasını bekleyin ve ardından tüketin.

Soğan suyu yağ yakıyor

4. Soğan, ateşi düşürür mü?

Soğan aynı zamanda ateş de düşürüyor. 1 adet soğanı halka şeklinde 3-4 bölüyoruz. Ardından halka şeklinde böldüğümüz soğanı ayağımızdaki çorabın içine koyuyoruz. 10 dk bekledikten sonra ateşinizin düştüğünü göreceksiniz.

Ateş nasıl düşürülür

5. Soğan, kulak çınlaması ve ağrısını keser mi?

Soğan ile kulak ağrısı ve çınlamasını sorunu çözülebilir. 2 adet soğanın içindeki halk dilinde soğan cücüğü dediğimiz küçük soğancıkları iki kulağımıza fazla girmeyecek şekilde tıkıyoruz ve 5 dk sonra çıkarıyoruz bu sorun sağan cücüğü sayesinde çözülmüş oluyor.

Sağan kulak çınlamasında işe yarıyor mu

Bu yazımda sizlere soğanın faydalarını anlattım. Umarım faydasını görürsünüz hoşça kalın…

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum