Yaşam

Sabah Uyanınca Su İçmenin Faydaları

Sabah Uyanınca Su İçmenin Faydaları

Uzmanlar sabah uyanınca su içmenin vücut için bir çok faydasının olduğunu bildiriyor. Sabah su içmek, cilt, astım ve kanser gibi hastalıkları da önlediği bilimsel olarak açıklandı.

sabay uyanınca su içmek

Günde 1.5 veya 2 litre su tüketmemiz gerekir. Sabah uyanınca su içmenin birçok faydası olamakla birlikte, kanser, astım ve vücut hastalıklarına fayda sağladığı bildiriliyor. Bedenimizin %75 sudan oluşmaktadır. Her gün su tüketmeliyiz. Kaslarımızın %75‘ni su doldururken %82‘sini ise su oluşturur. Eğer yeterince su tüketemezsek vücut gerekli işlemleri yapamaz.

Yemeğe başlamadan su içmek organlarınızın daha sağlıklı çalışmasını sağlar ve böylelikle yediğiniz besinler bağırsakta daha kolay hazmedilmesini sağlar. Sabah kalkınca su içmek hematopoez yani (kan) üretir. Vücudun yeni kan üretmesi kendini yenileyerek hastalılara karşı güçlü bir savunma oluşturur.

Sabah Kalkınca Su İçerek 3’te 3 Yap

Sağlıklı cilt için: Sabah uyanınca su içmek cildi daha sağlıklı hala getirir. Su kandaki toksinleri dışarı atarak cilde daha çok oksijen vererek daha sağlıklı bir cilde kavuşturur.

Zayıflamak için: Eğer hedefte kilo vermek varsa sabahları soğuk su içerek %27 oranında metabolizma hızınızı artırabilirsiniz. Sabah uyanınca aç hissederiz ve karbonhidratlarla dolu bir kahvaltıya yükleniriz. Fakat sabah aç karınla bir bardak su içmek hem organlarımızın daha sağlıklı çalışmasını sağlayacak hemde iştahımızı azaltarak daha sağlıklı zayıflamanızı sağlayacak. Her sabah kalkıp su içerek bu hedefe biraz daha yaklaşabilirsiniz.

Hastalıklardan korunmak için: Sabah su içmek lenf sistemimizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Lenf sistemimizin içerisinde bulunanlenf bezleri enfeksiyonlara karşı mücadele ederek daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

 

 

 

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum

  • sabah su içmek çok faydalıdır lakin gece uyanıldığında içilen su mideyi meşgul eder ve beyni yorar.aklınızda olsun

  • Yıllardır her sabah bir bardak su içmeden dışarı çıkmam. Kesinlikle kendimi daha iyi hissediyorum ya da pavlov un köpeği misali bir ruh halim var. Yararlı bir şey deneyin.