Kültür Yaşam

Nusret Gökçe Kimdir? ve Nerelidir?

Nusret Gökçe Kimdir? ve Nerelidir?

Nusret Gökçe son zamanlarda et üzerinde yaptığı şov ve ilginç tuz dökme hareketi ile önce Türkiye’de fenomen oldu sonra dünyanın tanıdığı bir fenomen haline geldi. Bu yazımızda Nusret Gökçe’yi yakından tanıyacağız.

Nusret Gökçe

Nusret Gökçe İlginç Tuz Dökme Hareketi İle Fenomen Haline Geldi!

Nusret Gökçe Ve Başarı Hikayesi

Erzurum ilinde 1983 yılında doğdu. Babası maden işçisi olarak çalışıyordu. Beş kardeşten biri olan Nusret maddi yetersizlikten dolayı  okuduğu okulu yarıda bırakır ve İstanbul’un bostancı kasaplar çarşısında iş bulur ve orada çırak olarak iş hayatına atılır. Burada hiç sıkılmadan usanmadan yoğun tempoda çalışır. 2007’de İstinye Park‘ta kasap restoran konsepti’nin açılması onu çok heyecanlandırır. Son maaşını alır ve kartındaki tüm parayı çekerek 2009’da Arjantin’in yolunu bulur. Arjantin‘e geldikten sonra burada çiftlikleri, kasapları ve restoranları gezerek işin gidişatını çözmek için burada yaklaşık olarak 3 ay kalır.

et tokatlayan adam

Burada aldığı tecrübe ile Amerika’ya gitmek için 4 kez vize başvurusunda bulunur ancak dördünde de reddedilir. Amerika‘ya gitmekte kararlı olan Nusret Gökçe düşünür ve daha önce dergi ve gazetelerdeki çıkıtığı resimleri konsolosluğa gösterir ve ardından 3 aylık vize için onay verilir. New York‘a gelir ve burada oranın en ünlü mekanlarında kaçak olarak hiç ücret almadan çalışır. Ardından Türkiye‘ye döner ve burada en yakın dostu olan Mithat Erdem‘in yanına gider. Yapacağı işi anlatır ve ondan maddi destek ister. Mithat Erdem açılacak restoranın ismi ne olacak sorusuna ise Nusret Gökçe’nin verdiği cevap Nusr-et olmasını isterim şeklinde cevap verir. Açtığı bu restoranda yaptığı yemekler ile fazla değil, sadece 6 ay içinde öyle ilerledi ki tüm borcunu Mithat Erdem’e öder. Şimdi tam 400 çalışanı olan ünlülerin uğradığı bir restorana sahip.

Dünyanında yakından tanıdığı Nusret ilginç tuz dökme hareketi ile herkesin ilgi odağı haline geldi. Geçenlerde Amerika’da ünlü şovmen James Corden‘ın Late Late Show adındaki programında ilginç tuz dökme hareketi ile  gösterilen Nusret inanılmaz bir alkış aldı. Türkiye’nin gururu olarak adını, et üzerindeki yaptığı bu şovları videoya çekerek duyurmuştu.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum

  • Gerçekten bakıldığı zaman zoru başarmış ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Ete resmen sanat katmış ve damağa hitap eden bir muhteşem bir lezzet oluşturmuştur. Dünya onu ete şaplaktan adam olarak tanıyor helal vallahi 😀

    • Bende baya sosyal medyadan takip ediyorum ve haran olduğum bir adam. Dünya onu ete olan sanatını konuşturmasıyla tanıdı. 🙂