Yaşam

Kuşkonmaz Tüketerek Sağlığınıza Yatırım Yapın

Kuşkonmazın Faydaları Nelerdir

Kuş konmazın faydaları sizi de etkiliyecek. Kuşkonmaz bitkisinde bulunan A, C, E, K, B6 vitaminleri; folat, bakır, kalsiyum, protein ve içerdiği yüksek lif ile sağlık sorunlarımızla mücadelede en etkili bitkilerden biridir.

Kuşkonmaz Tüketerek Sağlığınıza Yatırım Yapın

Zayıflamaya Mükemmel Etki

Kuşkonmaz da yağ ve kalori oranının çok düşük olmasından hem çözünebilir hemde çözümlenmeyen lifler zayıflamak isteyen bireylerin ilk tercihi olarak sofralarında bulunması gerekir. Vücut lifi yavaş sindirdiğinden dolayı tok tutuyor ve aynı zamanda lif kabızlığı önlüyor kolesterolü  düşürüyor. Aynı zamanda sporcu besini olan kuşkonmaz, yumurta ile karıştırıldığında mükemmel bir besin takviyesini ikiye katlıyor.

Antioksidan Deposudur.

Kuşkonmaz, antioksidan etkisi bulunan antosiyaninler barındırır. Antosiyaninler vücudunuzdaki serbest radikallerle savaşır. Kuşkonmazı az pişmesine gayret gösterin çünkü fazla pişmesi içerisinde bulunan vitaminlerin faydalarını etkisiz bırakabilir.

E Vitamini İçerir.

İçerisinde E vitamini de bulundurur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Aynı zamanda hücrelerinizi serbest radikallerin zararlarından korur. E vitamininden yararlanmak için zeytin yağı ile az pişirerek tüketiniz. Bu şekilde vücudunuzun E vitamini emilimi dahada yüksek orana çıkar.

Sindirim Sistemini Düzenler.

Sindirim sisteminizi düzenler ve aynı zamanda prebiyotik özelliği ile gazı azaltarak şişkinliği alır.

İdrar Yollarını Temizler.

Yüksek miktarda amino asit barındırıyor. Mükemmel bir idrar söktürücüdür. Düzenli tüketildiği taktirde vücuttaki fazla sıvılardan ve tuzlardan kurtulabilirsiniz. İdrar yolları enfeksiyonlarına karşı mükemmel bir etkiye sahiptir. Beslenmenize kuşkonmazı eklemeyi unutmayın.

Cinsellikte Artış Sağlar.

İçerdiği doğal afrodizyak ile cinsellikte artış sağlar. E vitamini ise seks hormonlarını düzenler.

Folik Asit

8 adet kuşkonmazın içerisinde folik asit miktarının %50‘si bulunuyor.

K Vitamini Deposudur.

Muhteşem bir K vitamini kaynağı olan kuşkonmaz, kanda pıhtılaşmayı engeller ve kalsiyum emilimine yardımcı olarak kemikleri güçlendirir.

 

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.