Yaşam

Karabasan Ve Kurtulma Yollarını Açıklıyoruz

Karabasan Ve Kurtulma Yollarını Açıklıyoruz

Karabasan ve kurtulma yolları her zaman gerekli olan bilgilerdir.  Gecenin en karanlık olduğu anda, paranormal bir şekilde görülen, doğa üstü varlıklar yüzünden, kabuslar görülür. işte karabasan ve kurtulma yolları sayesinde bu kabustan kurtulacağız. 

Karabasan Ve Kurtulma Yollarını Açıklıyoruz

Karabasanlar uyku esnasında yaşanan bir gerilim sonucunda aniden uyanma gibi fiziksel nedenlere yol açan bir durumdur. Yani uyku ve uyanıklık arasında yaşanan korku dolu dakikalardır. Karabasan gören çocuk çığlık atabilir kaçmaya çalışabilir ve yerinden kalkmak isteyebilir. Korku ve panik 2-3 dk sürebilir. Bu durumda çocuğunuzu yatıştırmanız ve sakinleştirmeniz gerekmektedir. Karabasan gören bir çocuk sabah uyandığında gece ne yaşadığını hatırlamaz. Tıpkı uyur gezer gibi karabasanda çocuklar arasında sıklıkla ve ergenliğe kadar devam etmektedir. Çocuğunuz istediği zaman yatakta kalkamaz bir güç tarafından hareketlerinin engellendiğini zan eder. Kımıldayamaz yada konuşamaz bağırmaya çalıştığına rağmen sesi tüm çabalarına rağmen çıkmaz. Bu süre zarfında gerçek dışı görüntüler bile görebilir. Karabasan genel olarak 7 ve 14 yaş arasında görülmeye başlamaktadır. Ve uykunun en derin olduğu anda hissedilir. Bazı çocuklar ayda 2 veya 3 defa karabasan görmektedirler bazıları ise bu durumu sık yaşamaktadırlar. Korkularından çevredekilerine ve kendilerine zarar verebilirler ve yaptıkları şeylerin farkında olmazlar.

 

Ergenlik çağında yaşanan uyur gezerlik durumu ilerde karabasana eşlik edebilir. Bazı çocuklar evin etrafında koşmaya başlayabilir. Uzun bir süre uzun bir süre konuşmak istemeyebilir. Uyandıklarında kafaları karışmış ve ne yapacaklarını şaşırmış olan bu çocuklar tekrar uykuya dalar sabah uyandıklarında hiç bir şey hatırlamazlar. Karabasanlar genelde sinir krizi olarak düşünülmektedir.

Peki Bu Durumdan Kurtulmak İçin Ne Gibi Çözümler Vardır. 

Çocuğunuzun yaşadığı gerilime, yada strese neden olan durumun kaynağına inmeye çalışın. Çocuğunuzun karabasan görme sıklığı artmışsa, mutlaka doğal sağlık uzmanınız başvurun. Doğal sağlık uzmanları çocuğunuzun ruhsal, duygusal ve fiziksel dünyasına girerek sorunlarını çözmeye çalışır.

1) Âyet-el kürsi, 3 İhlas, sonra Fatiha ve 1’er defa FELÂK ve Nas sureleri okunmalıdır.

2) Sonra 3 defa (Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illahü) okuyup, üçüncüsüne (el-hayyelkayyume ve etubü ileyh) ilave etmelidir.

3) Daha sonra da 10 kere (La havle vela kuvvete illa billah) okuyup, 10.cusuna (hil aliyyil azim ellezi la ilahe illahü) ilave etmelidir!

4) Li ilafi’yi yani [Kureyş suresini] gece yatarken 11 defa okumalıdır.

 

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum

 • 30 yaşına geldim ama daha dün bu arkadaşlarla uğraştım. Ha tek fark ben bunları parçalara arıyorum onlar beni korkutacağına ben onları yıpratıyorum. Hala ergenlikten çıkamadım mı acaba…

 • Buna benzer şeyler yaşadı oğlum. 12 yaşlarında babası diyalize girmeye ve ben hastahanede kalmaya başlayınca nöbetler başladı. Birden yataktan fırlıyor, sanki buz kesiliyor ve gözleri açık olduğu halde hiçbir şeyin farkında olmuyordu. Okur üfler yatırırdım. Uzun sürdü babasının hastalığı ve daha başlarında olduğumuz için yedi ay hastahanede kaldım eşimle. Kızım kardeşine çok iyi bakıyordu ama onların hayatları da darmadağın olmuştu. Konduramadım herhangi bir hastalık oğluma :((
  Babası zaten gündemdeydi hep, zira eşim berbat huylu biri olup çıkmıştı. . . Hastahaneden çıkmıştık, evdeydik artık. Hâlâ nöbetler geliyordu çocuğuma. Daha ben onu doktora götürememiştim. Çok yorgundum hastahane günlerinden.
  Bir pazar sabahı seher vakitleriydi, yanyana yatardık oğlumla, hatta korkar yanaklarımı avuçlarıyla kapardı.
  Yataktan bir fırladı, hemen peşinden koştum. Tetikte yatardım zaten hep. Ama yetişemedim. Oda- salon ve teras… Sanki uçtu… Ben ise, hâlâ uykuda olduğunu sonradan doktorların da teyit ettiği oğluma yetişmek isterken açık cama omzumu çarptım, kolum omzumdan kırılıp yere sarkmıştı, başımı da o hızla pencere kenarına çarptığım için alnımdan kanlar süzülüyordu. Gözlerimin önünde beşinci kattan sokak taşlarına çakıldı. Sene 1991 yaş on üç. Senelerce kendime gelemedim. Şimdi ise derin bir sızı.
  O nedenle benim çaresiz olduğum ama hastaya, yani eşime bakarken birazcık destek olmayan yakınlarıma hep kırgınım.
  Eğer üzdüysem özür dilerim. Ama gerçekten böyle şeyler ihmale gelmez. Sevgilerimle.

  • Ece abla ben çocukken bu durumları yaşadım ama karabasan olduğunu bilmiyordum bağırıyorum yardım istiyorum sesim çıkmıyor. Sanki göğsüme biri oturmuş nefes alamıyorum bir yere kaçamıyorum. Gerçekten korkunç ve acı verici bir durum ama çok şükür atlattım.