Yaşam

Hayatını Kaybeden 5 Ünlü Vücut Geliştirici !

Hayatını Kaybeden 5 Ünlü Vücut Geliştirici’sini Sıraladık

Vücut geliştirmek için kullanılan ve markası belli olmayan ilaçlar can almaya devam ediyor. Hatta bu ilaçlar dünyaca ünlü vücut geliştiricilerin de hayatlarına son verdi. İşte hayatını kaybeden 5 ünlü vücut geliştiricisi.

1) Greg Plitt Hayatını kaybeden vücut geliştirici Greg Plitt

Hesaplaşma Zamanı, Kirli Sırlar ve Terminator 4gibi bir çok filimde oynayan Greg Plitt, Amerika’nın önde gelen fitness modellerinden biridir. 2009 yılında kendi Youtube kanalını açarak daha geniş kitlelerce tanınan Greg, videolarıyla pek çok insanın vücut geliştirme sporuna başlamasına öncülük etti. Genç adam arkadaşlarıyla Youtube için video çekimi yaparken dengesini kaybetti ve tren çarpması sonucu feci şekilde hayatını kaybetti.

4) Aziz Shavershian

Hayatını Kaybeden 5 Ünlü Vücut Aziz Shavershian

Bir internet efsanesi olan Aziz Shavershian, kendisine bakmaya doyamayan genç bir sporcuydu. Henüz 20 yaşında vücut geliştirme üzerine 60 sayfadan oluşan bir kitap yazdı. Ancak aşırı steroit kullandığı için 22 yaşında kalp krizi geçirerek hayata veda etti.

3) Nasser El Sonbaty

Nasser El Sonbaty fitness geliştiricisi

1993 yılında vücut geliştirme sporuna başlayan Nasser El Sonbaty, yedi dil bilen ünlü bir sporcuydu. 140 Kiloluk kas kütlesiyle dikkat çeken Nasser, bir çok vücut geliştirme dergilerinin kapak fotoğrafında da yer almıştı. Ancak 2013 yılında kullanmış olduğu ilaçlar nedeniyle böbreği iflas etti ve uyku esnasında hayatını kaybetti.

4) Terri Harris

vücut geliştirmede hayatını kaybeden Terri harris

Bir çok kadına ilham kaynağı olan demir kadın lakaplı Terri Harris, 2002 yılında dünya kadınlar vücut geliştirme şampiyonu oldu. Yine bir gün spor salonunda ağırlık çalışırken Aldığı ilaçların etkisiyle kalp krizi geçirerek 49 yaşında hayata gözlerini yumdu.

5) Şahin İrenci

Şahin irenci yağ yakıcı ile hayatını kaybetti

Vücut geliştirme sporu yapan Şahin İrenci, sporcular arasında dinamit olarak bilinen doping ilacının kurbanı oldu. Doping ilacını aldıktan sonra fenalaşan ve iç organları iflas eden Şahin İrenci, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Avrupa milli seçmelerinde de yarışan şahin, 2012 yılında doping kullandığı gerekçesiyle 2 yıl men cezası almıştı

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.