Yaşam

Geceleri Çıplak Uyumanın Bilimsel Faydaları

Geceleri Çıplak Uyumanın 4 Bilimsel Faydası

Çıplak uyumak özellikle yaz aylarında iç çamaşırınızı çıkararak bir çok sağlık sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Çıplak Yatarak Daha İyi Uyursunuz

Uzmanlara göre iç çamaşırlarınızı çıkarmak daha rahat bir nefes alarak uyumanızı sağlıyor. Uykuya daldığınızda vücut ısınız düşer. Fakat üzerimizde elbise olması uyumamızı geciktirerek strese yol açmaktadır. Aynı zamanda çıplak yattığınızda stresi azaltır.

Sperm Kalitesini Arttırır.

Finlandiya da yapılan bir araştırmaya göre saunaya giden erkeklerin sperm sayılarının ölçüldüğü testisler çok sıcak kaldığında sperm kalitesi de düşmekte. İç çamaşır giymek vücut ısınızı arttırarak spermin kalitesini düşürmektedir.

Testislerinizi Korur.

İç çamaşır giymek özellikle yaz aylarında vücut ısınızı arttırarak nem oluşmasına yol açmaktadır. Bu şekilde vücudunuzda bakteri üreterek enfeksiyon ve cilt sorunları ortaya çıkarıyor. İç çamaşırınızı çıkararak  Testislerinizi nem ve enfeksiyon dan korursunuz.

Metabolizmayı Hızlandırır.

Uzmanlar iç çamaşırı çıkarıp yatmanın metabolizmayı 2 kat hızlandırdığını bildirmektedir. Yapılan bir araştırmada serin odaya giren 17 kişi 15 dk bir süre içerisinde çıktıklarında sıcak odaya kıyasla metabolizmanın 2 kat arttığı gözlemlenmiştir.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.