Yaşam

Evde Göbek Eritme Hareketleri Yapmak! Resimli Anlatım

Evde Göbek Eritme Hareketleri Yapmak! Resimli Anlatım

Evde Göbek Eritme Hareketleri İle Hemen Zayıfla!

Göbek eritme hareketleri ile bel ve göbek yağlarından kurtulmak artık çok kolay! Göbek eritme egzersizleri için spor salonuna gitmenize veya bunun için göbek eritme aleti kullanmanıza da gerek yok. Çünkü size önereceğimiz göbek eritme hareketleri, evde kolay uygulanabilen hareketlerdir. Hadi öyleyse sağlıklı bir yaşam için inatçı yağlardan kurtulalım.

Evde Göbek Eritme Hareketleri Yapmak! Resimli Anlatım

Evde göbek eritme hareketleri ile 1 ay içinde mükemmel bir forma kavuşa bilirsiniz. Göbek eritme hareketlerine geçmeden önce kafein bakımından 1 bardak kahve içmeniz vücudunuzu uyaracak ve yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. Göbek eritme egzersizleri yağ yakmanıza yardımcı olduğu gibi karın kası yapmanıza da yardımcı olur. Kilonuz az ise bu egzersizleri yaparak daha sıkı karın kası yapmanız mümkün! Tabi bunun için set sayılarını arttırmanız gerekir. Ayrıca uyurken yağ yakmak adlı yazımı incelemenizi tavsiye ederim. Evet, göbek eritme egzersizleri nasıl yapılır, ilk hareketimizden başlayalım.

1) Yarı Mekik

Yarı mekik, göbek eritme egzersizleri arasında en kolay ve yağ yakmak konusunda en etkili olandır. Yapılma şekli aşağıda yer alan resimdeki gibidir. Bu hareketi 30 saniye boyunca 3 set olarak yapın ve her set sonunda 15 saniye dinlenin. Tabi ileri ki günlerde 30 saniye olan set süresini 1 dakikaya çıkarın. Bu yağ yakmanız açısında çok önemlidir.

Evde Göbek Eritme Hareketleri Yapmak! Resimli Anlatım

2) Tam Mekik

Göbek eritme hareketleri arasında en çok uygulanan hareketlerden biridir. Yapılma şekli aşağıda yer alan resimdeki gibidir. Bu hareketi 15 saniye boyunca 3 set olarak yapın ve her set sonunda 5  saniye dinlenin. İleri ki günlerde 15 saniye olan set süresini 30 saniyeye çıkarın.

evde-gobek-eritme-hareketleri-ve-egzersizleri-yapmak-resimli-anlatim

3) Sırt Üstü Ayak Hareketi

Bu hareket, hem göbek eritme egzersizleri hemde basen eritme egzersizleri arasında bulunmaktadır. Yani iki bölgenizde de yağ yakacak bir hareket. Yapılma şekli aşağıda yer alan resimdeki gibidir. Bu hareketi 40 saniye boyunca 2 set olarak yapın ve her set sonunda 10  saniye dinlenin. İleri ki günlerde 40 saniye olan set süresini 1 dakikaya çıkarın.

Evde Göbek Eritme Hareketleri Yapmak! Resimli Anlatım

4) Tersine Sıkıştırma (Alt Fleksiyon Hareketi)

Uzmanlar karın kasının sıkılaşmasını isteyen kişilere göbek eritme hareketleri arasında en çok bu hareketi öneriyor. Çünkü bu hareket göbek ve sırt bölgesinde bulunan yağın dağılmasını ve çabuk yakılmasını sağlıyor. Yani hem sırt hem de göbek bölgeniz sıkılaşacak. Yapılma şekli aşağıda yer alan resimdeki gibidir. Bu hareketi 40 saniye boyunca 2 set olarak yapın ve her set sonunda 10  saniye dinlenin. İleri ki günlerde 40 saniye olan set süresini 1 dakikaya çıkarın.

Evde Göbek Eritme Hareketleri Yapmak! Resimli Anlatım

5) Ayaklı Mekik

Göbek eritme egzersizleri arasında bir diğer hareket ise ayaklı mekiktir. Yapılma şekli aşağıda yer alan resimdeki gibidir. Bu hareketi 30 saniye boyunca 3 set olarak yapın ve her set sonunda 10  saniye dinlenin. İleri ki günlerde 30 saniye olan set süresini 1 dakikaya çıkarın.

Evde Göbek Eritme Hareketleri Yapmak! Resimli Anlatım

6) Göbek Kaldırma Hareketi

Göbek eritme hareketleri arasında bulunan bu hareket göbek, basen ve sırt olamak üzere 3 bölgeye etki ediyor. Yapılma şekli aşağıda yer alan resimdeki gibidir. Bu hareketi 10 defa 3 set olarak yapın ve her set sonunda 10  saniye dinlenin. İleri ki günlerde bu sayıyı artırabilirsiniz.

Evde Göbek Eritme Hareketleri Yapmak! Resimli Anlatım

Bonus

Son olarak size 2 haftalık diyet (2 week diet) programından bahsetmek istiyorum. Bu program uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmış ve içerisinde beslenme, diyet programları ve motivasyon içeriyor. İncelemenizi tavsiye ederim.

Bu egzersizleri düzenli olarak uyguladığınızda kısa sürede zayıflayarak değişimi fark edeceksiniz. Evde Göbek Eritme Hareketleri Yapmak! adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın…

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum yap