Yaşam

Duble Espresso Ve Kahve Telvesinin Muhteşem Faydaları

Duble Espresso Ve Kahve Telvesinin Muhteşem Faydaları

Duble Espresso içinde bulunan yüksek kafein ve kahve telvesinin cilde ve beyine olan muhteşem faydalarını duyunca sizde şaşıracaksınız

yorgunluktan-kurtulma

Birçoğumuz genel olarak arkadaşımıza, ailemize ve planlarımıza vakit ayıra bilmek için zamanımızın bir kısmını ayırırız. Bu durumda ise gün boyu enerjimizi harcayarak uykusuzluk ve yorgunluk gibi sorunlarla karşılaşıyoruz.Yorgunluğun göz çevrenize zarar verdiğini biliyor muydunuz? Eğer sizde bu gruba dahil iseniz yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

espresso-kahvenin-faydasi

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre yorgun olan insanların bedeni dinlenmiş olanlarla kıyaslandığında beyin fonksiyonlarının daha az çalıştığını gösteriyor. Uzmanlar, önemli bir toplantı hazırlığında veya bir sunum hazırlığında olan kişilere başlamadan önce duble espresso içmelerini şiddetle tavsiye ediyor. Bu arada ben duble espresso içtiğimde gözlerim açık yorgunluktan uzak olacağım düşüncesi yanlış olur. Bu durum sadece sizi geçici bir amfetamin etkisinde bırakarak beyin fonksiyonları düzgün çalışan biri gibi gösterir. Özellikle toz karışımlı kahvelerden uzak durmanızı ve telveli olan kahveleri tüketmenizi uzmanlar şiddetle tavsiye ediyor.

Peki, kahve içtiğimde işe yaramazsa ne yapmalıyım?

Bu sorununuza da çözüm bulduk. İçtiğiniz kahvenin telvesi soğuduktan sonra göz altlarınıza sürün ve 5 – 10 dk. bir süre bekletin bu yöntem kahvenin içinde bulunan kafein’in göz torbamızda biriken kanı dağıtarak ve gözdeki damarları sıkılaştırarak göz altınızın güzel gözükmesini sağlayacaktır.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.