Tüketici Köşesi

Yurtiçi Kargo İle Yaşadığım Sorunlar Yine Mağduruz!

Yurtiçi kargo şikayetler

Yurtiçi Kargo İle Teslim Edilemedi Sorunu!

Yurtiçi kargo şikayetleri gün geçtikçe artarken teslim edilemedi, müşteri hizmetleri gibi sorunlar tüketiciyi gün geçtikçe mağdur etmeye devam ediyor. İşte o tüketici mağdurlarından biride benim şimdi sizlere yurtiçi kargo ile yaşadığım sorunları dile getireceğim.

Yurtiçi kargo müşteriyi mağdur etti

Çevremdeki arkadaşlarım yurtiçi kargo ile teslimat sorunları yaşadığını ayrıca şikayet ettiklerine rağmen olumlu sonuç alamadıklarını ve mağdur olduklarını dile getirmişlerdi. Ben yurtiçi kargo ile bu sorunları yaşayacağımı aklımın ucundan bile geçirmemiştim.

Bir arkadaşım okumayı çok sevdiği için ona kitap hediye etmek istedim. Kitap araştırması yaparken D&R ile karşılaştım. D&R‘de alışveriş yapmak için üyelik gerekliydi ve bende üye olup işlemleri başlattım. Burada iki kitap seçerek satın alma işlemlerini ve ardından ürünün gideceği adres için kargo bilgilerini girdim. D&R, iki tane kargo şirketi ile anlaşmalı biri bukoli diğeri ise yurtiçi kargo, ben bukoli’yi hiç kullanmadığım için yurtiçi kargoyu seçtim. Ancak arkadaşlarımın yaşadığı sorunları bende yaşar mıyım diye tereddüt içindeydim, belki arkadaşlarım bölge olarak sıkıntı yaşamışlardır diye düşünerek içimi bir nevi rahatlattım.

yurtiçi kargo müşteriyi mağdur etti.

Ürün kargoya 18.01.2017 tarihlerinde verildi. Ürün için yurtiçi kargo takip no sorgulama yaparak ürünün halen yolda olduğunu gördüm. 23.01.2017 tarihlerinde ürün şubeye ulaşmış ancak eve teslim edemedikleri için şubeye geri götürdüklerini öğrendim. Arkadaşımı aradım bana daha ulaşmadı ve aramadılar da diye cevap verdi. Sonrasın da arkadaşıma şubeye git oradan sen al sonra tekrar kargoyu size getirdik evde yoktunuz şeklinde kargoyu iade edebilirler diye bildirdim. Her zaman ki yaptıkları bir durum zaten. İş arkadaşlarımın bu kargo ile yaşadığı sorunlar benimde başıma gelmez umarım diye düşünürken ne yazık ki benimde başıma geldi. Konumuza dönecek olursak arkadaşım kargoyu almak için şubeye gidiyor ve şubedeki yetkili, kargonuz şuan dağıtımda evinize ulaşacaktır diye cevap veriyor. Ne yazık ki kargo eve o günde gelmiyor. Yurtiçi kargo şubeleri Türkiye geneli mi böyle diye halen düşünüyorum. Arkadaşım, şube yetkilisine kargo burada kalsın ben gelip alacağım şeklinde bildirdi. Yaşadığım bu sorundan sonra ertesi gün arkadaşım kendisi gidip ürününü aldı ancak oda bu durumdan rahatsız oldu.

Yurtiçi Kargo, Emanet Ettiğimiz Ürünlere Bakın Ne Yapıyor

1) Yurtiçi Kargo, Emanet Ettiğimiz Ürünleri Fırlatıyor

2) Yurtiçi Kargo Müşteriyi Mağdur Etti

3) Yurtiçi Kargo İle Sıkıntı Yaşayan Tüketici, Çektiği Eziyeti Dile Getirdi

 

Sonuç Olarak 

Yurtiçi kargo, ürünü getirmiş bu ürün şubede olduğuna rağmen bilgi verilmemiş ve zamanında adrese ulaştırılmamıştır. Yurtiçi kargonun kendi savunmasında biz ürünü getirdik ama siz yoktunuz bahaneleri ile müşteriyi mağdur etmiştir. Burada şunu belirtmek isterim. Kargo şirketleri ile çalışan tüm firmaların, mail veya telefon ile arayarak kargo şirketinden memnun musunuz diye tüm müşterilerine sormaları lazım çünkü müşteri kargosunun zamanında gelmesini ister, eğer zamanında gelmezse gönderen firmayı sorumlu tutar ve yaşadığı bu rezillikten dolayı o firmadan da ürün almaz . Benim düşüncem bu yöndedir. Yani yurtiçi kargo söz verdikleri gibi çıkmadı.

 

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum

  • Aaa tek değilmişim ? Bizde internetten alışverişi çok fazla kullanıyoruz.Bu kargoda sağ olsun her seferinde bir bahane bulup geri şubeye ürünü götürüyor.Kendimiz teslim almak zorunda kalıyoruz.Artık bizde farklı bir çözüm olarak onlar getirmeden arayıp,evde olduğumuzu kesinlikle teslim edilmesi gerektiğini ve gidilmeden önce aranmasını söylüyoruz.Bir nevi tenbih ? Ama işe yarıyor

    • Değerli yorumunuz için teşekkür ederim Özlem hanım, öncelikle sizinde bu sorunları yaşamanız benimde bu sıkıntıda tek olmamam büyük mutluluk verici 😀 ne yazık ki söz verdikleri gibi adrese teslim etmiyorlar 🙂

  • Bütün kargolar aynı çünkü biz Türk milleti olarak bilinçsiz insanlarız. Yaptığımız işi özveri ile yapmadığımız sürece muvaffak olamayız.

  • Kargo firmaları gerçekten zor bir iş yapıyorlar benim düşüncem bazıları işlerini düzgün yapmaya çalışsalarda şubelerdeki olanları tek tek kontrol edemiyorlar bu yüzden mağdur oluyoruz. Ben de bloguma bekliyorum sizi

  • Bütün kargolar aynı gibi. İnsanlar memnun olsa da olmasa da mecburen kullanıyorlar.