Teknoloji

Google’ın Çok Gizli Tutulan 4 Projesi

Google'ın Çok Gizli Tutulan 4 Projesi

Google’ın Çok Gizli Tutulan 4 Projesi

Google’ın başlattığı bir çok gizli projesi bulunmaktadır. Fakat bu projelerden Google X adlı projesinin 4 tanesini çok gizli tutuyor bu yazımızda gizli tutulan 4 projeyi açıklıyoruz.

1) Google’ın Havadan Daha Hafif Bir Gizli Materyali

Google'ın Çok Gizli Tutulan 4 Projesi

Çok gizli tutulan projelerinden biride havadan daha hafif bir gizli materyal geliştirmesiydi. Söylenenlere göre bunu sayesinde gökyüzü ile etkileşim sekli değiştirilecek. Şirketin X Labs araştırma ekibinin başkanı malzemenin süper güçlü olduğunu ve inşaat ve ulaştırma konularında önemli etkisinin olacağını iddia ediyor. İddialara göre bu yenilik eskimiş olan hangar 1 projesinde oluşmuş ve kargo uçaklarını geliştirmek için kullanılacakmış. Ayrıca söylenilenlere göre bu proje önceden Silica‘nın gelişiminde helyum hücreleri deneyinde bulunmuş.

2) Loon Projesi

Google'ın Çok Gizli Tutulan 4 Projesi

Çok gizli tutulan Loon projesi, dünyanın az gelişmiş bölgelerinde bağlantı sağlamak adına başlatılan bir projedir. Loon tarafından bir deney olarak oluşturulan ve ABD‘nin 50 eyaletinde kullanılan radyonun lisansı Google tarafından satın alınınca gözlemcilerin dikkatini çekti. Ayrıca güneş enerjisi ile uçan helyum balonlarını da bulunan bir maden kasabasında uçurmuştur. Bu şekilde kendiliğinden uçan balonlar gökyüzünde 20 km uzaklıkta tüm dünyaya yayın yapabilecek. Proje kamu dosyalarında görünmez hale gelmişti fakat proje sayesinde bir kaç Ufo göründüğü söylendiğinde tekrar ortaya çıkarıldı.

3) Boyun Dövmesi

Google'ın Çok Gizli Tutulan 4 ProjesiMotorola tarafından alındıktan sonra, söylenenlere göre Google yeni bir iletişim teknolojisi üretmiş fakat üretilen teknolojinin yeri korkutucu bir yerdedir. Başlarda Motorola elektronik cilt dövmeleri üretiyordu. Bu dövmeler sayesinde telefon konuşmalarındaki sorunlar da ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca konuşmalar nasıl olduysa bununla yetinmedi ve projesini ilerletmek istedi. Kötü dosya diye isimlendirdikleri dosyaları filtreleme çalışmasını başlattı. Şirketin inançlarına göre boyundaki dövme sayesinde yalanlar ortaya çıkabilir ve sahtekarlığı ortaya çıkarmak için yanar.

4) Fraktal Nanoturuses Lazerleri

Google'ın Çok Gizli Tutulan 4 Projesi

 

Google X hızlı değerlendirme ekibi şuanda fraktal nanoturuses lazerleri kullanılarak oluşturulan karmaşık ve mikroskopik polimer erector setlerinin gelişimini araştırıyor. Bu setlerin en güzel özelliği ise inanılmaz güçlü ve kullanışlı olmasıdır. Bu özelliklerin kullanışlı olmasından dolayı sonsuza dek yapım işlerini değiştireceğine inanıyor. Nanoturusesler geometrik ön programlama potansiyeline sahip oldukları için ön montaj yapabilme gücüne sahipler. Google araştırmaları bu projeyle kocaman binanın bir kutunun içinden Origami gibi açılıp Prefabrik olabileceğini düşünülmektedir.

 

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.