Teknoloji

Dinozor Robotlar Japon Mühendisler Tarafından Hayat Buldu!

Japon mühendis tarafından yapılan dinozor robotlar

Dinozor Robotlar Japon Mühendisler Tarafından Hayat Buldu!

Dinozor robotlar Japon mühendisler tarafından milyonlarca yıl önce nesli tükenen dinozorların bire bir aynısını yaparak teknoloji sevenlerin huzuruna çıkardı.

Japonların robot bilimi üzerinde bir çok çalışmaları olduğunu biliyoruz ve ilk çıkardıkları robotlarda bile büyük heyecan duymuştuk. Milyonlarca yıl önce nesli tükenen dinozorların, günümüzde teknolojinin ana merkezi olan Tokyo‘da Japon mühendisler tarafından hayata geçirilerek teknoloji tutkunlarının ilgi odağı haline geldi.

Dinozor türlerinden Giganotosaurus türüne benzetilerek tasarlanmıştır. On-Art Corp adlı Japon teknoloji firmasının tasarladığı ve geliştirdiği dinozor robotlar tanıtım yapıldığı anda izleyicilere korku dolu anlar yaşattı.

Robot dinozorlar izleyicilerin arasına girdi ve güvenlik yetkililerin kafasını kopardı. Ancak bunlar gerçek değil gösteri amaçlı yapılmış bir sunumdu. Çünkü dinozor robotların kontrolü Japon mühendisler tarafından uzaktan kumanda ile kontrol ediliyordu.

Oldukça izleyicinin büyük ilgisini çeken dev dinozor robotlar On-Art Corp adlı Japon teknoloji firması tarafından gerçek dinozor fosilleri ve karbon ve fiber malzeme ile Japon mühendisler tarafından üstün zeka ve birikimlerini ortaya koyarak gerçek bir dinozora benzetmeyi başardılar.

On-Art Corp teknoloji firmasının Japon mühendisleri tarafından yapılan açıklamada ileri ki zamanlarda dinozor robot sayılarını arttırarak halka açık bir park yapacaklarını bildirdiler. Şimdiden söylemem gerekir ki bu dinozor robot parkı filmlerden bildiğimiz Jurasic Park filmini andıracaktır. Korku dolu anlar bizleri bekliyor.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum

  • Japonların teknoloji tutkunları olduğunu çok iyi biliyorum. Robot aleminin geliştiricileri diyebilirim. Şuanda yaptıkları dinozor robotlar inanılmazdı ve korkutucuydu. Türkiye de bu dinozorları şaka amaçlı kullansalar şakaya maruz kalan kişi kalpten gidebilirdi 😀

    • Japonların bilim ile ilgilenmesi yaptığı robotlar hayatımızı kolaylaştıran icatlar üretmesi beni kendilerine hayran bıraktı.

  • Sevgili Gizem kızım. Resimlere çok uzun soluklu bakamadım, zira çook korkarım ve büyük ihtimalle rüyama girer, robot olduklarını bilsem de beni görseller çok etkiliyor. Japonlar anlatılması güç, yani ne kadar başarılı, çalışkan insanlar. Onca depremler olur, sızlanmadan yeniden inşa ederler. Çok güzel bir bölümden mezun olmuşsun, kutlarım seni canım. Sevgilerimle 🙂

    • Ece ablacım övgü dolu yorumun için çok teşekkür ederim. Ben izlerken çok korktum baya gerçekçi yapmışlar helal olsun 🙂