Teknoloji

Apple Hakkında Bilmediğiniz 8 Bilgi !

Apple Hakkında Bilmediğiniz 8 Bilgi !

Apple hakkında bilinmeyen 8 bilgiyi sizler için derledik

1) Apple’ın sadece İPhone satış rakamları, bugüne kadar Microsoft’un sunduğu tüm ürünlerin satış rakamlarından daha fazladır.

Apple Hakkında Bilmediğiniz bilgiler

2) Apple, şuan Amerikan mali idaresinden daha fazla nakit para akışına sahiptir.

Apple ve amerikan mali idaresi

3) Apple’ın sesli komut sistemi Siri’ye söylediğiniz her şey Apple’ın California’daki merkezine gidiyor ve depolanıyor.

Apple siri

4) Apple’ın üç kurucusundan biri olan Ronald Wayne, elinde olan hisselerini 1977’de sadece 800 dolara devretti. Devrettiği hisselerin bugünkü değeri 40 milyar dolardır.

Ronald Wayne Apple

5) Apple’ın şirketi yaklaşık olarak dakikada 300.000 Amerikan Doları kazanıyor ve sadece 2012 yılında her gün 340.000 İPhone sattı.

amerikan doları

6) Appleın bilim kurgu filmlerinden esinlenilen merkez binasında görevli personeller yıllık 125.000 dolar kazanıyor. Ülkemizde resmi mağazasını açan Appleın dünya genelinde 80.000 den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Apple ve bilim kurgu

7) Appleın masaüstü bilgisayar serisi olan İMac’lerin sigara dumanına maruz kalması onları garanti dışı bırakabilir.

apple İmac

8) Çözünürlükte devrim oluşturan Apple teknolojisi ile yapılan Retina ekranlar aslında Appleın en büyük rakibi olan Samsung tarafından üretilmektedir. Ancak patent hakları dolasıyla Samsung bunu kendi ürünlerine uygulayamıyor.

Apple çözünürlük

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.