Site Kullanım Koşulları

 Site Kullanım Koşulları

Bilgirazzi.com alan adı ile yayın yapan bu siteyi direkt veya dolaylı olarak ziyaret etmek ve içeriğinden faydalanmakla, bu sitenin kullanılmasına ilişkin koşulları, gizlilik politikasını ve site ile ilgili tüm kanunları, yönetmelikleri ve mevzuatı açıkça kabul etmiş sayılırsınız.

1. Madde

Bilgirazzi.com tarafından üretilen (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) içeriklerin kaynak belirtilmek ve aktif link verilmesi koşulu ile alıntılanması na, videoların gömülü kodların başka sitelerde kullanılmasına Bilgirazzi.com tarafından izin verilmemektedir. Bilgirazzzi.com paylaşım kültürünü esas almakta ve buna saygı duymaktadır.

2. Madde

Bilgirazzi.com ziyaretçilerinin ve üyelerinin bilgilenmesi amacıyla sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemekte ve bu içeriklerin sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olduğunu beyan eder. Bilgirazzi.com kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden bizzat sorumludur. Ancak üye ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

3. Madde

Bilgirazzi.com kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiç bir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca Bilgirazzi.com hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, Bilgirazzi.com sitesi hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.

4. Madde

Bilgirazzi.com sitesi sunduğu hizmetleri kesintisiz ve hatasız çalışması için en iyi şekilde tüm sorunları çözmeye çalışacaktır. Fakat bazı durumlarda İnternet erişim hizmeti veren veya barındırma ( Hosting) hizmeti sunan sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar ve mücbir nedenler gibi vakalarda Bilgirazzi.com sitesinde bağlantılı olarak etkilenebilir. Bilgirazzi.com sitesi bu gibi teknik sorunları aşmak için gerekli önlemleri alacaktır. Ancak doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arıza ve hatalar için sorumluluk kabul etmemektedir.

5. Madde

Bilgirazzi.com sitesine üye olurken veya yorum yazarken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Bilgirazzi.com sitesinin servislerini kullanılması halinde Bilgirazzi.com sorumlu değildir.

6. Madde

Bilgirazzi.com değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirilebilir, yürürlüklükten kaldırılabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.

7. Madde

Bilgirazzi.com sitesi ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışılmaktadır, ancak aksi halde taraflar İstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler. Tarafınıza sunulan kullanım koşulları, siteye girmesi, içeriklerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul etmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği taktirde, kullanıcının siteyi ve içerikleri kullanmaması yeterlidir.

Yürürlük Tarihi: 30.01.2017