Kültür

Ünlülerin Gerçek Meslekleri Sizi Çok Şaşırtacak!

Ünlülerin Gerçek Meslekleri Sizi Çok Şaşırtacak!

İşte Ünlülerin Gerçek Meslekleri

Ünlülerin gerçek meslekleri sizi de şaşırtacak. Cem Yılmaz, Şener Şen, Ozan Güven, Hande Yener, Serdar Ortaç ve Ferhat Göçer‘in ünlü olmadan önce meslekleri neydi hep birlikte inceleyelim.

Ünlülerin Gerçek Meslekleri Sizi Çok Şaşırtacak!

Cem Yılmaz‘ın asıl mesleği mizah tarzı karikatür çizmekti. Mizah dergisi Leman‘da “çekirge” ismini verdiği bir köşesi vardı. “Korkunç Tilbe ve Soru Adamcıkları” adında bir çizgi karakteri yarattı. 1995‘te Leman dergisine ait bir kafe de gösteriye çıktığı ufak bir kitleden, şimdi Türkiye‘nin en ünlü komedyeni geldiği nokta ortada.

Şener Şen

Ünlülerin Gerçek Meslekleri Sizi Çok Şaşırtacak!

Mükemmel oyunculuğuyla büyük hayran kitlesine sahip olan Şener Şen‘in asıl mesleği öğretmenliktir. Ünlü karakter oyuncusu Ali Şen‘in oğludur. Babasının yaşadığı zorluklardan sinemadan uzak duruyordu. Öğretmenlik mesleğini Muş, Malazgirt‘te 3 yıl görev yaptı. İstanbul‘a döndüğünde sirkecide bir tezgah açıp işportacı oldu. Meslekten dolayı zabıtalardan kaçmaktan bıkınca sinemaya yöneldi. Sinemanın büyük ustasını bize kazandıran zabıtalara teşekkür ederiz.

Ozan Güven

Ünlülerin Gerçek Meslekleri Sizi Çok Şaşırtacak!

Ozan Güven‘in asıl mesleği ayakkabı tezgahtarlığı idi. Başta bir süre annesinin iç çamaşır mağazasında tezgahtarlık yaptı. Ardından bir ayakkabıcı tarafından fark edilen Güven, yaptığı işin başarısından dolayı kendi mağazasına davet eder. Sonrasında ise 1997 yılında Çiçeği Büyütmek adlı bir dizide oyunculuğa başladı ve eski mesleğini unutmadığı için bir ayakkabı mağazası açtı.

Serdar Ortaç

Ünlülerin Gerçek Meslekleri Sizi Çok Şaşırtacak!

Serdar Ortaç‘ın asıl mesleği tornacılık ve Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Torna-Tesviye bölümünden mezun Çünkü Ortac’ın babası da tornacıydı ve tornacılık bölümünü babasının isteği üzerine okumuştur. Bir radyo programında çalışmaya başlamıştı. Radyodaki parçalardan birini söyleyen Serdar Ortaç yapımcıdan albüm teklifi alır ve 1994 yılında Karabiberim adlı parça ile şöhretin kapısını sonuna kadar aralar.

Hande Yener

Ünlülerin Gerçek Meslekleri Sizi Çok Şaşırtacak!

2000 yılında “Yalanın Batsın” parçasıyla ün yakalayan Hande Yener, asıl mesleği tezgahtarlık. Ünlülerin devamlı alış veriş yaptığı bir mağazada çalışıyordu. Sertap Erener ve Nilüfer gibi isimlerden onu Sezen Aksu ile tanışmalarını istedi. Ancak isteği karşılıksız kaldı. Ardından mağazaya gelen Hülya Avşar‘dan rica etti ve ricası üzerine bu isteği geri çevrilmemişti. Ertesi sabah Hülya Avşar, “Sezen seni bekliyor” dedi. Bu fırsatı yakalayan Hande Yener‘in dünyası işte o noktada değişti.

Ferhat Göçer

Ünlülerin Gerçek Meslekleri Sizi Çok Şaşırtacak!

Ünlü şarkıcı Ferhat Göçer‘in asıl mesleği doktorluktur ve İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezundur. Hatta şarkı söylerken aynı zamanda doktorluk mesleğini devam ettirmiştir. Ünlü değilken Şanlı Urfa‘da mesleğini mecburi hizmetini tamamladı. Ünlü oldu zaman ise İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi‘nde çalışıyordu. Ancak 21 yıllık genel cerrahken mesleğini bırakıp şarkıcılığı tercih etti.

Evet, Ünlülerin Gerçek Meslekleri Sizi Çok Şaşırtacak! adlı yazının sonuna geldik bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın…

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.