Kültür

Süper Güçlere Sahip 6 İnsan

 Süper Güçlere Sahip 6 İnsan

Süper güçlere sahip 6 insanı sizler için derledik.

1) Lewis Gordon Pugh

Lewis Gordon Pugh

Dünyada bir çok insanın dondurucu soğuğa karşı meydan okuduklarını görmüşünüzdür. Lewis Gordon ise soğuğa karşı meydan okuyanlardan biridir. Buz adam lakabını alan Lewis Gordon -1 deredeki suda yaklaşık olarak 15 dakika yüzerek ilginç bir rekor kırdı.

2) Mas Oyama

Mas Oyama

1920’de doğmuş ve Japonya’da çok meşhur bir karate ustası olmuştu. Ayrıca çıplak elleriyle boğalarla dövüşme takıntısına sahipti. Hatta bir gün aynı anda 52 tane kızgın boğayla dövüştüğü bile görülmüştü. Etik olmasada bu boğaların 3 tanesini birer darbeyle öldürmüş ve geri kalan boğaların boynuzlarını bir bir kırmıştır. Çoğu insan tarafından “tek vuruş, keskin öldürüş” Japon özdeyişi ona yakıştırılmıştır.

3) Wim Hof

Wim Hof

Bilimsel verilere göre üstünde bir giysi bulunmayan normal bir insan 0°C’lik bir ortamda 20 dk içinde kesinlikle ölür. Win Hof, sıcaklığın -20°C’den düşük olduğu kuzey kutup dairesinde sadece şort giyerek yalın ayaklarla 5 saat 25 dk boyunca koşmayı ve ayakta kalmayı başarmıştı. Wim Hof’a göre aşırı soğuk ortamlarda akıl gücünü kullanarak vücudundaki termostat değerini yükseltebilmesidir.

4) Kim Peek 

Kim Peek

Kim Peek sıra dışı büyüklükte bir beyine sahip ve zihinsel problemleri olan bir megasavanttır. Beyindeki her iki lobun arasındaki bilgi iletişimini sağlayan ” corpus callosum ” kısmı gelişmemiştir. Bu yüzden normal sosyal ilişkiler kuramayan Kim Peek 2 yaşına girmeden önce kitap okumaya başlamıştı. Sıradan bir kitabın bir sayfasını bir kaç saniye içerisinde okuyabilen ve hayatı boyunca okuduğu kitapların en ufak ayrıntıları da dahil olmak üzere %98’inden fazlasını hatırlaya bildiğini belirten kim Peek bugünkü birikimiyle canlı bir kütüphane haline gelmiştir.

5) Ben Underwood 

ben underwood

2 yaşındayken retina kanseri olduğu teşhis edilmişti. Bu yüzden 3 yaşındayken ameliyatla gözleri çıkarılmıştı. Bir yarasa gibi kulaklarına gelen sesler sayesinde cisimleri aklında canlandırma yöntemi geliştirmiş ve diliyle sesler çıkartarak bu ses dalgalarını takip etmiş ve yönünü bulmaya başlamıştı. Bu karmaşık yöntemle kay kay, paten ve bisiklet kullanmayı bile zorlanmadan başarmıştır. Bu seviyede bir ekolokasyon algısı geliştirmiş tek insan olan Ben Underwood küçükken gözlerini alan kanser 16 yaşındayken canını almıştı.

6) Scott Flansburg 

Scott Flansburg

İnanılmaz büyük sayıların, kare küp köklerin üzerinde en başarılı otistik hastalarından bile daha hızlı 4 işlem yapabilmektedir. Katıldığı televizyon programlarında ve konferanslarında daha hızlı olabilmesinin tek yolunun daha hızlı söylemek olduğunu belirtmişti.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.