Kültür

Slenderman Efsanesi Gerçeği

Slenderman Efsanesi Gerçeği

Slenderman efsanesi eski Mısır duvar resimlerinde ve 1600’lere dayanan eski Alman yazıtlarında sözü geçen bir karakterdir.

Slenderman Efsanesi Gerçeği

Bu adamın gerçekten yaşadığı normal bir insan olduğu ve söylentilere göre adının Daniel olduğu iddia edilir. Bu yazıtların açıklamasına göre Slenderman‘nin küçük yaştaki çocukları öldürmek suretiyle kendi yaşamını uzattığı anlatılmaktadır. Genel olarak bu yaratığa inanan ve inanmayan bir çok insan bulunmaktadır. Bu olay size pek inandırıcı gelmese de geçmişte yaşanan Slenderman olayının bir kısmı gerçektir. 1900 yıllarında başta ABD olmak üzere Rusya ve İngiltere de bir çok çocuk kaçırılma olayları ortaya çıkmıştır. Çevrede ki çocuklara sorulduğunda kel kafalı yüzü olmayan takım elbiseli bir adam olduğunu bildiriyor. Bu nedenle olayların faili olarak da Slenderman ortaya çıkmıştır. Çocukların kaybolması çevredeki insanların bu karakter tarafından saldırıya uğradıkları söylentiler arasındadır. Slenderman hakkında bir çok efsane ve duyum bulunmasıyla birlikte gerçek olduğunu söyleyen ve kanıtlamak isteyenlerde var. Slenderman‘ın yüzünün olmaması boyunu ve kolunu istediği uzunluğa getirebilmesi ve kamufle olabilmesi ince olması yaklaştığı kişinin görüş açısını bulanıklaştırması her zaman takım elbise giymesidir.

Slenderman Efsanesi Gerçeği

Kurbanlarına etkisi paranoya, uykusuzluk, öksürük nöbeti gibi hastalıklar bırakmasıdır. Bu yaratık aynı zamanda hipnotize yeteneği bulunmaktadır. Ona baktığınızda hipnotize ederek sizi kendisine doğru çeker. Kurbanlarını öldürmek için 8 adet not bırakır. Kurbanını kendisinin fark edemeyeceği bir ormana götürür. Genel olarak kurbanları çocuklar olmuştur. Onu videoya çekmek veya sesini kaydetmek isteyen cihazları da bozabilmektedir. Bu efsane olayların ardından Slenderman ilk olarak 2009 yılında Something Awful forumlarında ortaya çıkmıştır. Forumda ortaya atılan bir konuda Slenderman efsanesi ortaya atıldı ve bir kaç gerçek olayla desteklendi. Victor Surge tıpkı efsanelerde ve polise yansımış olaylardan anlatıldığı gibi takım elbiseli uzun boylu bir karakter olarak Slenderman‘i yarattı. Bu karakter oyunda ormanda yaşıyor ve geceleri cızırtılı seslerle ortaya çıkıyor ve çocukları kaçırıyor. Bu devasa boyutta olan karakter kurbanlarına ışınlanarak yaklaşabiliyor. Bu yarattık var mı yoksa bir efsanemi bilinmiyor. Bu olaylar halen gizemini korumakta ve cızırtı ve diğer sesler yüzünden videosu tam kaydedilmemekte ve ses kaydı tam olarak alınamamaktadır. Genelde genç ve çocukların olduğu fotoğraflarda arka planda hayal şeklinde görülür. Fakat onunla karşılaşanlar onun hakkında pek fazla bir şey anlatamıyor.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum