Kültür

Rus Kadınları Neden Güzeldir

Rus Kadınları Neden Güzeldir

Rus kadınları neden ilgi çekici ve güzeldir. Bu konu bir çok gazetelerde tartışma konusu olmuş ve belli bir süre gündemde düşmemiştir. Konuyla ilgili araştırmaları sizler için derledik.

Rus Kadınları Neden Güzeldir

rus kadınları neden güzeldirNew York‘taki Wall Street Journal adlı gazetenin yazdığı habere göre komünist dönemde seks patlaması yaşandı. Güzel kadınlar daha çok ilişkiye girerek daha çok çocuk doğurdu. Bu sayede Rus ırkı güzelleşti. Rus yazar Edvard Radzinsky Diğer Rus Devrimi adlı başlıkta Rus kadınları neden güzel olduğu ile ilgili araştırma yapıldı. Radzinsky‘nin analizi 20‘nci yüzyılda yapılan savaşta Rus kadınları aç ve baskı içinde yaşadı.  Bu nedenle İskandinav, Kafkasya ve Asya ırklarının genetik özelliklerini barındıran, doğuştan gelen güzelliklerini ön plana çıkaramamıştı. Fakat Komünistlerin 70 yıllık mazisinde din ve ahlaki değerler devlet tarafından bastırılmıştır. Bu durum toplumda ahlaki değerlerin bozulmasına sebep olmuştur. Böylelikle güzel kadınların erkeklerle cinsel ilişkisi ilk tercihleri olmuş ve genetik olarak güzellik, doğan çocuklarda da belirtilmiş. Yani Komünist dönemde Rus ırkı dahada güzelleşti.

Bir başka araştırmaya göre Rus kadınlarının güzel olması Rusya‘nın ikliminin soğuk olmasından kaynaklanıyor. yani soğuk iklim cildi canlı tutar ve cilt ışık almadığı için beyazlaşır. Gözler daha çok ışık alması için renklenir burun ise ısı kaybını azaltmak için küçülür.

Sovyet‘lerin ikinci dünya savaşında 20 milyona yakın kayıp verdi ve bunların hepside erkekti. Erkek nufusu böylelikle azaldı. Stalin Nüfusu arttırmak için çok sayıda kalan kadınlardan en güzellerini seçerek  erkeklerle eşleştirildi. Bu nedenle güzel bir nesil çıktı. Bir şehir efsanesine göre ise Stalin Rus ırkını güzelleştirmek için bu yola başvurduğu bildiriliyor. Fakat coğrafya koşullarının Rus ırkını güzelleştirdiği daha ön planda çıkıyor.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum

  • Bazı ırklar gençken çok güzel oldukları halde yaşlandıkları zaman(istisnalar her şey için geçerli olmak üzere) sanki çok kilo alıp güzelliklerini kaybediyorlar. Böyle bir güzel ırk oluşturma fikri ancak Rusya’da olur demeden edemedim. Çok evli kadınlar bu güzeller tarafından mutsuz oldular. Fazlaca tanıdığım var 🙁 Bilgi için teşekkürler.