Kültür

Müslüman Olan 10 Ünlü !

Müslüman Olduğunu Bilmediğiniz 10 Ünlü

Onlar Müslüman olmayı Kur-an ile tanışarak öğrendiler. Peki Müslüman olan bu ünlüler kim birlikte inceleyelim.

1) Mike Tyson

Mike Tyson müslüman

ABD güzellik kraliçesine tecavüz olayından sonra 3 yıl hapis yatan Amerikalı Tyson, orada Kur-anı kerimle tanıştı ve Müslümanlığı seçti. Müslüman bir kadınla evlendi ve beş vakit namaz kıldığı ise söylentiler arasında.

2) Shaquille O’Neal 

Shaquille O'Neal müslüman oldu

Shaquille O’Neal zaten Müslüman bir çevrede doğdu ve büyüdü. Gençlik yıllarında İslam felsefesi ile yakın bir bağ kurdu. Müslümanlığı seçtiğini dillendirmekten hiç bir zaman çekinmeyen O’Neal, 2 kere hacca gitti.

3) Akon

akon müslüman oldu

Akon, Senegal asıllı Amerikalı rap sanatçısı ve doğuştan olarak Müslümanlığı seçtiği biliniyor. Kendisi şuan resmi olarak değil ama İslami kurallara göre 3 eşi ile birlikte yaşıyor.

4) O’Shea Jackson

O'Shea Jackson müslüman oldu

Gerçek ismi O’Shea Jackson olan Ice Cube California’da büyüdü ve 1990′ların ortalarında Müslümanlığı seçti. Irkçı şarkılarından dolayı çok eleştirilen Ice Cube aynı zamanda filmlerde oyunculuk yapıyor.

5) Mehmet Öz

Mehmet Öz müslüman

Dünyanın tanıdığı en iyi Türk olan Dr. Mehmet Öz oldukça sıkı bir Müslüman Dr. Mehmet Öz‘ün babası Müslüman annesi ise Hristiyan bir inanışa sahip.

6) Dave Chappelle

Dave Chappelle müslüman oldu

Stand-up‘çı Dave Chappelle gösterilerinde konu edildiği İslamofobi ve İslam düşmanlığı üzerine yaptığı bol bol kinaye içeren eleştirileri ile biliniyor. Abisi sayesinde İslam ile tanışan Chappelle İslamın hayatını tamamen değiştirdiğini söyleyen ünlülerden..

7) Ellen Burstyn 

Ellen Burstyn müslüman oldu

Tecrübeli oyuncu Ellen Burstyn katolik bir ailede büyümesine rağmen 30’lu yaşlarının başında İslam ile tanıştı ve Müslümanlığı seçti. Ellen Burstyn Müslüman olduktan sonra hayatında bir çok şeyin değiştiğini söylüyor.

8) Janet Jackson

Janet Jackson müslüman oldu

Janet Jackson dolar milyarderi olan kocası Wissam Al-Mana İle evlenmeden önce Müslüman oldu. Bir Katar‘lıyla evlenene Janet Jackson belli zamanlarda başını da örttüğü söyleniliyor.

9) Iman da

Iman da müslüman oldu

Somali doğumlu dünyaca ünlü manken Iman da İslam yolundan giderken İslam da kadının yeri üzerine yapılan açıklama üzerine radikal İslamcılardan çok tepki toplamıştı.

10) Snoop Dogg

Snoop Dogg müslüman oldu

2009 yılına kadar tabiri caiz ise yemediği halt kalmayan ünlü rapçı Snoop Dogg, Kur-an ile tanıştı ve Müslümanlığı seçti. Bu sebeple adını bile değiştiren rapçı yinede sıra dışı yaşantısından vazgeçmiş değil.

Evet, Müslüman Olan 10 Ünlü! adlı yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın…

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.