Kültür

Limon İle Ateş Yakmanın Yolu !

Limon İle Ateş Yakmanın En Etkili Yolu

Limon biraz çivi ve kablo ile ateş yapmak ilginç ama mümkün.

limon ile ateş yakmak

Kibrit veya çakmak dışında aslında bir çok alternatif çözümler bulunmakta. Bazen ise bir çok insan gücüyle yakılan ateşlere şahit olduk. Doğanın şartlarıyla çubukların birbirine sürtmesi veya taşların birbirine çarpması sonucu ateşin çıkması gibi deneyler yapmışsınızdır.

İşte bu videoda sizlere NorthSurvival adlı Youtube kanalından limonla nasıl ateş nasıl yakılır onu öğreneceğiz. Öncelikle limonun üzerine karşılıklı olarak çivileri çakıyoruz ve bu çivileri bakır teller ile birbirine bağlıyoruz. Kabloyu bir çivinin ucuna ve diğerini ise öteki çivinin ucuna bağlıyoruz. Kağıt veya tovelet kağıdı yardımıyla iki kabloyu bir birine sürterek ateşi elde etmiş oluyoruz

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.