Kültür

Çocukluğunuzun Çizgi Filmi Kaptan Tsubasa Geri Dönüyor

Efasane Çizgi Film Kaptan Tsubasa Geri Dönüyor

Kaptan Tsubasa çocukluğumda izlediğim en güzel ve heyecan verici çizgi filmlerinden biriydi. 2018’de Kaptan Tsubasa‘nın geri döneceği haberini duyunca bu çok duygulandırmıştı. Ben de bu haberi Kaptan Tsubasa sevenleri ile paylaşmak istedim.

90’lı yılların en çok sevilen çizgi filmi Kaptan Tsubasa geri dönüyor. David Production yönetmenliğini Toshiyuki Kato ve senaristliğini Atsuhiro Tomioka üstleniyor. Haberi okurken bile çok duygulandım. Tsubasa 2018‘in Nisan ayında Tokyo TV tarafından yayınlanacak. Tsubasa, Yoichi Takahashi tarafından 1981 yılındaoluşturulmuş bir manga seridir. Tabi bu isim popüler olunca aynı isim ile devam ederek anime olarak da kullanılmıştı. Öykü’de yer alan Japon genç takımının yıldız oyuncusu Tsubasa Ozora, bir zaman Türkiye’de küçük golcü olarak sunulmuştu.

Benim en çok izlediğim serileri ise; Captain Tsubasa: “World Youth” Saga, 2001 ve 2004 arasında izlediğim ve yine Captain Tsubasa: Road to 2004 ve 2008‘te izlediğim seriler arasında yer alıyor. Çizgi filmde öne çıkan karakterleri açıklayacak olursak Tsubasa Ozoro başta olmak üzere, Kaleci Genzo Wakabayashi, Taro Misaki ve Kojiro Hyuga yer alıyor. Hikaye ise Tsubasa’nın küçüklüğünden beri topa olan ilgisiyle başlıyor. Topla arası iyi olan Tsubasa, dünyanın en iyi oyuncusu olmak için çalışmalara başlar. Brezilyanın milli takımından emekli olan Roberto Hongo, Tsubasa’nın babasının yakın arkadaşıdır. Tsubasa’nın futbolla ilgili olduğunu gören Roberto Hongo, Tsubasa’yı çalıştırmaya başlar. Sürecin bu şekilde ilerlemesiyle, Tsubasa’nın hayali olan Brezilya içinde yeni bir kapı açılır. Bundan sonra Tsubasa, dünyanın en iyi oyuncusu olma yolunda ilerlemeye başlar. Tsubasa’yı heyecanla bekliyoruz 🙂

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum yap