Kültür

Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Süper Bilgi

Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Süper Bilgi

Hayatımızda karşılaştığımız bir çok zorluklar vardır. Fakat zorluklarla birlikte gelen kolaylıklarda vardır işte sizler için hayatınızı kolaylaştıracak 9 süper bilgiyi derledik

Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Süper Bilgi

1) Mumlarınızı kullanmadan önce 24 saat buzlukta beklettiğinizde daha uzun süre yanmasını sağlayabilirsiniz.

2) Çiçek buketlerinizin dibine bir miktar votka koyarak daha uzun süre canlı kalmalarını sağlayabilirsiniz.

3) Salataya kullandığınız marulun üzerine bir miktar kağıt havlu koyarak muhafaza ederseniz. marul 1 haftaya kadar taze kalacaktır.

4) Muzları birbirinden ayırarak muhafaza edin, böylelikle daha geç bozulacaktır.

5) Margarinlerinizi eritip aynı ölçüde suyla karıştırarak tekrar dondurursanız. Daha az kalorili iki katı yak elde edersiniz.

6) Peyniri keserken kesinlikle elinizle dokunmayın. Elinizdeki bakteriler peynirin daha çabuk küflenmesine neden olacaktır. Peyniri keserken ambalajı ile tutup kolaylık sağlayabilirsiniz. 

7) Taze sağılmış organik süt alın. Sağlık açısından sizin için her türlü daha faydalı olacak organik süt, aynı zamanda uzun süre bozulmayacaktır. 

8) Parfümlerinizi buz dolabında saklayın. Oksitlenmesini önleyecek ve kötü kokmasına engel olacaktır. 

9) Giysilerinizin rengini korumak için çamaşır makinesine bir tutam tuz atınız.

 

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.