Kültür

Dünyanın En Tehlikeli 4 Gizli Odası !

Dünyanın En Ürkütücü Ve Tehlikeli 4 Gizli Odası

Dünyanın en tehlikeli 4 gizli odasında yapılan tüm cinayetler korkunç bir biçimde işlenmiştir. Bu cinayetlerin bir çoğu ise halen açıklanmamıştır.

1) The Miranda

 Dünyanın En Tehlikeli 4 Gizli Odası !

Leonard leykLeonard leyk 1985’teki silah suçlamalarıyla tutuklandıktan sonra siyanür kapsülü yutup intihar etti. Nezaretteki polislere onun Califonia’daki yerinden bahseden bir not bıraktı. Araştırmacılar bu bölgede yamaca inşa edilmiş sığınağa yakın bir yerde zeminden elleri ve başının bir kısmı ortaya çıkan “Miranda” adında bir kişinin cesetini buldular. Sığınağın içerisinde, leyk ve onun suç ortağı carles eng, kurbanlarını hapsetmek ve kurbanlarını işkenceyle öldürmek için iki yönlü ayna ile inşa etmişti. Korkunç bulguların içinde (eng’in) kurbanına şu sözleri söylediği kayıtta bulunuyordu.  “Ağlamayı falan deneyebilirsin, tıpkı diğerleri gibi, ama bu bir işe yaramaz” En daha önce Kanada’da  takip edilen 11 cinayetten suçlu bulunmuştu.

2) Sowden Evi

Gizli odaya açılan kitaplık

Black Dahlia cinayeti1947’deki Black Dahlia cinayetini gerçekleştirdiği ye olan, Maya tapınaklarına benzeyen Sowden Sarayı 1926’da inşa edilmiştir. Cinayetteki baş şüpheli olan George Hodel, aynı zamanda evin sahibi ve kürtaj doktoruydu. Evi incelemek için gelen polisler Hodel’ın oğlunu sorguya aldılar. Hodel’ın oğlu evin içinde gizli bir odadan bahsetti. Bu oda kitaplığın arkasında gizliydi ve aile sınırlarına kapalıydı. Bu odanın başka özelliği de Hodel’ın  Tam 11 kadına buda işkence yapmasıydı.

3) Cinayet Kalesi

Dr. Holmes 60 odalı otel

1893’de Dr. Holmes,  Chicago’da penceresiz ve gizli zindanları bulunan, 60 odalı bir otel açtı. Bu cinayet kalesinde kalan talihsiz konuklar, otelin ayrıcalıklı özelliklerini yaşadıktan sonra dışarı çıkmayı hiç bir zaman başaramadılar. ses geçirmez bu odalar mühür vurulmuş durumdalardı. Yada gaz odası olarak da kullanılıyordu. Ayrıca gizli oluklardan cesetler bodrum katına taşınıyordu. Yer altında kasada, kanlı bir ameliyat masası, asit fıçıları ve işkence  askılığı dahil dehşet verici bir çok alet tutuluyordu. Holmes sonunda yakalandığında, 27 cinayeti itiraf etti, ancak 180 yakın kurbanı olduğu tahmin edilmekte.

4) Haut De La Garenne

Haut De La Garenne

Haut De La Garenne gizli geçit

Jersey CanavarıBuranın kepenkleri 1986’dan beri kapalıdır. Kafatası parçalarının keşifi, İngiliz çenık adaları’nda, bulunan saray görünümlü uğursuz bir gizeme yol açtı. 2008’de polislerin ortaya çıkardıkları Tuğlayla öldürülmüş mahzenin içinde bir çift kelepçe altında  “Oğlanlar için cörsi Evi” yazan bir ceset ele geçirildi. “Çıplak” çocuklar kötü davranışından dolayı dayak atılmak, uyuşturulmak ve taciz edilmek üzere 12 metrelik bodruma götürülüyordu. Sığ ve beton bir banyoda kan izleri bulunmuştu. Jersey Canavarı maske takan biri tarafından bu saldırılarının yapıldığını söyleniliyor. Bu korku evinin derinliklerinde, ahşap bir direğin üzerine oyulmuş şu çaresiz kelimeler vardı; “Yıllar geçtikçe çok kötü biri oldum”

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.