Kültür

Dünyanın En Korkunç 10 Yeri

Dünyanın En Korkunç 10 Yeri

Dünyanın en korkunç yeri olarak bilinen bölgelerini sizler için derledik. İşte dünyanın en korkunç 10 yeri.

1) Easter Adası; Şili

Dünya'nın En Korkunç 10 Yeri Easter Adası; Şili korkunç ada

Bu ada taştan doldurulmuş dev heykelleriyle ünlü heykeller merhamet diler gibi gök yüzüne bakıyorlar. Tuhaf olansa, 20 metre yükseklikte ve 90 ton ağırlıkta bu dev heykelleri kimin yaptığını kimsenin bilmemesi

2) Çernobil, Ukrayna 

Dünya'nın En Korkunç 10 Yeri Çernobil, Ukrayna

Çernobil faciasından sonra binlerce insan evlerini terk etti. Öylece kalmış oyuncaklar, asalar oldukça ürkütücü

3) Truk Lagoon, Mikronezya

Dünya'nın En Korkunç 10 Yeri Truk Lagoon, Mikronezya

Japon donanmasının büyük kısmı Havai takımlarının güney doğusundaki Truk lagününün derinliklerinde yatıyor. Dalgıçlar için çok çekici olan bu hayalet donanmayı görmeye giden dalgıçların neredeyse hiç biri geri dönemedi.

4) Sonora, Meksika’daki Cadı Pazarı

Sonora, Meksika'daki Cadı Pazarı

Küçük barakalarda kalan cadılar zor durumda olan insanları 10 dolara kurtaracaklarını vaad ediyorlar. Ayrıca gizemli iksirler, yılan kanı ve şans getirdiğine inanılan kurutulmuş sinek kuşlarda satılıyor.

5) Manchhac Bataklığı, Louisiana

Manchhac Bataklığı, Louisiana

Efsaneye göre bataklık 1920‘lerde tutsak edilen bir voodoo kraliçesi tarafından lanetlenmiş. Bataklıkta kurutulmuş 3 küçük köy, 1915‘teki fırtına yüzünden yok oldu.

6) Mutter Müzesi, ABD

Mutter Müzesi, ABD

Doktorları anatomi ve anormal durumlar konusunda eğitme amacıyla kurulan müze, geniş kafatası koleksiyonuyla ünlü. Müzede gömüldüğü yerde sabuna dönüşen bir kadın cesedi, 2 kafalı bir çocuk iskeleti gibi diğer korkunç şeyler bulunuyor.hayaletlerinin peşini bırakmaya

7) San Jose, California’daki The Winchester House

San Jose, California'daki The Winchester House

Sarah Winchester‘a bir gün falcıya gider. Falcı Sarah hayatı boyunca hayaletlerin peşini bırakmayacağını, batıya gidip orada bir ev inşa etmesini ve evin inşaatının ölene kadar devam etmesi gerektiğini söyler. 1884‘te başlayan inşaat 38 yıl boyunca Sarah‘ın ölümüne kadar devam eder.

8) Mary King’s Kilisesi, Edinburgh

Mary King's Kilisesi, Edinburgh

17. yüzyılda veba hastalıklarının içinde ölüme terk edildikleri bu kiliseyi ziyaret edenler, kollarına ve bacaklarına görünmez bir yaratığın dokunduğunu iddia ediyorlar. Yöre sakinleri bunu anne babası tarafından 1645‘te burada terk edilen Annie isimli bir kızın hayaleti olduğuna inanıyorlar.

9) Edinburgh kalesi

Edinburgh kalesi

İskoçya‘nın en büyük turist cazibe merkezlerinden bu kalede çok fazla hayalet olduğu söyleniliyor.

10) Doğu eyalet Islahevi

Doğu eyalet Islahevi

Çoğu mahkum burada akli dengesini kaybetti. Bu fasilite kapatıldıktan sonra içerisinden garip seslerin duyulduğu da söylentiler arasında..

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.