Kültür

Adolf Hitler Ve Naziler Hakkında Korkunç Gerçekler

Adolf Hitler ve Nazi Ordusunun Korkunç Gerçekleri

Adolf Hitler‘in çıkardığı kavgam kitabı ve diktatörlüğü, Nazilerin ise yaptığı işkence ve deneylerle dünyada büyük yankı bulmuştu. Şimdi sizlere Adolf Hitler ve Nazi ordusunun korkunç gerçeklerini aktaracağım.

Henry Tandey adolf hitleri kurtarmasıYukarıda gördüğünüz fotoğraf birinci dünya savaşı esnasında Almaya, İngiltere ile savaşırken Henry Tandey isminde bir İngiliz askeri omuzunda ciddi bir şekilde yaralanmış bir alman askerini taşımakta Henry Tandey düşmanının yaralı haline acımış ve adamı öldürmek yerine yaşamını bağışlamıştır. Fakat bu  Tandey‘in hayatına yaptığı en büyük hataydı. Çünkü yaşamasına izin verdiği adam ilerleyen yıllarda kendisinin de onaylayacağı üzere Adolf Hitler‘di

Adolf Hitler Ve Naziler Hakkında Korkunç Gerçekler

Hitler toplumun düşünmesini durdurup duygusallaşmasına sağlayan ve kalabalıkları çok iyi ikna edebilen konuşma yeteneğine sahipti miting öncesi yaptığı konuşma provalarında kendi fotoğraflarını çektirerek konuşurken duruşunu analiz eder ve ideolojisini aktarma yeteneğini geliştirirdi.

hitlerin ilk aşkı Stefanie isak

Adolf Hitler’in ilk aşkı Stefanie isak bir Yahudi idi. Hitler kavuşamadığı ilk aşkı için intihar etmeyi bile düşündü. Ayrıca birinci dünya savaşı esnasında kasığına aldığı bir darbe sonucunda testisini kaybetti ve istek gücünü arttırmak için kendisine boğa spermi enjekte ederdi.

Nzilerin çocuklar üstünde deney yapması

Holokost‘un en belirgin özellikleri arasında insanların tıbbi deneyleri için kullanılmaları vardır. Mahkumların kalbine petrol enjekte etmek canlıyken radyasyona mahsur bırakmak bunlardan bazılarıdır. Bu doktorlardan en meşhuru 2 milyon kişinin ölümünden sorumlu olan ve genelde çingene çocuklarının üzerinde çalışan Dr. Josef Mengele‘ydi. Çocuklara şekerler verir ve onun sahte sevgisine kalan çocuklar ona amcacım derlerdi. Ancak çocuklar gözlerine mavi mürekkep enjekte edildikten sonra çocukların sırtlarına birbirine dikildikten sonra sabah akşam bağırırlar ve ölecekleri günü acıyla beklerlerdi Nazilerin yaptıkları deney çalışmalarının tamamı maalesef hiç bir zaman bilinmeyecek çünkü  kamyonlar dolusu evrak işgalin son günü Kayzer Wilhelm Enstitüsü önünde yok edildi. 

Nazi toplama kampı

Hitler toplama kamplarını kendi kurdurmuş olsa da psikolojisinin etkilenmemesi için hiçbir zaman toplama kampını ziyaret etmedi. Ancak tuhaftır ki  bu kaplarda yapılan korkunç deneylerin bir çoğu günümüzde genetik bilimin yolunu açmış ve modern tıpa katkı sağlamıştır.

Adolf hitlerin kavgam adlı kitabı

Hitler 1924‘te yazdığı 750 sayfalık Kavgam adlı kitabıyla  binlerce almanın ideolojisini aşılamış ve beynini yıkamıştır. Kitap insanları nazileştirdiği için günümüzde satışı yasaklanmıştır. Fakat bazı kitapçılarda halen satılmaktadır.

adolf hitlerin sevdiğği köpekHitler ve karıs ile intiharı

Bir yandan Rusya ve İngiltere‘ye savaş açan bir yandan da Amerika ile çarpışan Nazi ordusu,  savaşı kaybettiklerinde Adolf  Hitler önce çok sevdiği köpeğini öldürdü. ve daha sonrasında yeni evlendikleri karısıyla saklandıkları sığınakta siyanür kapsülü yutarak intihar ettiler.

Hitlerin yaptığı planlar iptal oldu

Hitler, Ruslar tarafından hiç bir zaman ele geçirilememek için önceden verdiği bir emirle cesedini yaktırdı. Almanyayı batıdan İngiltere ve Amerika Doğudan ise Ruslar işgal etmişti. Orta Almanya‘da karşı karşıya gelen iki güç savaş ganimetlerini paylaşamayınca ikinci dünya savaşının bitimini hemen ardından üçüncü dünya savaşı başlama işine geldi. İngiltere ve Amerika bazı planlar yapsa da savaş kayıplarının çok yüksek olacağı ve Rusların durdurulamayacağı ihtimali nedeniyle planlar iptal edildi.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

1 Yorum

  • okadarda korkunc deyilmis sadece üzüldüm cocuk lar için devlet göz arda etmedimi ki ?