Kültür

Amerika’nın Sır Gibi Gizlediği 51. Bölge

Amerika'nın Sır Gibi Gizlediği 51. Bölge

Amerika’nın ve CIA’in Sır Gibi Gizlediği  51. Bölge

51. Bölge tam anlamıyla teknoloji alanında ve geliştirmek için ABD tarafından kurulmuş ve son derece gizli tutulan askeri merkezidir.

Amerika'nın Sır Gibi Gizlediği 51. Bölge

ABD başkanın bile özel izinle girebildiği bu gizemli bölgenin içinde bulunduğu arazi tam 76 kilometrekaredir ve burada uzaylılarla iletişime geçebildiği bir çok iddia olsa da kimse neler yapıldığıyla alakalı net bir fikir sahibi değildir. Sovyetler birliği 1960‘lı yıllarda uzaya gönderdiği uydular sayesinde 51. Bölge‘nin haritasını  çıkarmayı amaçlıyordu. Bunun üzerine ABD, Sovyetler Birliğini şaşırtmak için 51. Bölge‘de bakıldığında gerçekleşmiş gibi görünen kartondan uçaklar ve sahte yapılar inşa etti. Belki uydudan şuan gördüğümüzü zannettiğimiz yapıların önemli bir kısmı tamamen sahte olabilir. Ayrıca buradaki bazı girişler, yer altında çok önemli ve geniş komplekslerin inşa edildiğini göstermektedir. Üssün çevresi kameralarla ve tele kulaklarla en ufak bir titreşimi algılayabilecek hareket sensörleri ile donatılmıştır. Bu bölgenin yakınından askeri hava araçlarda dahil olmak üzere hiç bir hava araçlarının uçmasına müsaade edilmemektedir. Bölgenin 50 Kilometre civarına yaklaşan kişilerin ne olduğu anlaşılmayan araçlar tarafından takip edildikleri ve sebebi ne olursa olsun hududu çok geçmeleri durumunda tereddütsüzce öldürüldükleri bilinmektedir.

Amerika'nın Sır Gibi Gizlediği 51. Bölge

1947 yılında Roswell kasabası yakınlarına arıza nedeniyle ne olduğu anlaşılmayan tuhaf bir cisim düşmüştü. Gizlilik politikası uygulanacağını bilmeyen olay yerindeki Albay, UFO ele geçirdiklerini belirtmiş ve bu olay dünya basınında son dakika haberi olarak yer almıştı. Daha sonra ABD ordusu bu cismin bir meteoroloji balonu olduğunu açıklayarak bu konuyu kapatmıştır. İddialara göre bu cismin içerisinde çıkarılan uzaylılar üzerinde tahliller yapıldığı ile alakalı bazı gizli çekim görüntüleri vardı. O dönemin halkla ilişkiler subayı olan Walter Haut, ölümü kesinleştikten sonra yazdığı bir mektupta ABD ordusunun bir çok yeni teknolojiyi bu kazada ele geçirilen uzaylıların ekipmanlarından aldığını anlatmıştı. 1997 yılında bir radyo programı olan Coast to Coast AM sözde eski bir 51. Bölge çalışanı tarafından telefonla aranmıştı ve konuşma kısa bir süre sonra bir sebepten dolayı kesilmişti.

Telefonla Bağlanan Kişinin Konuşması 

51. Bölgeni eski bir çalışanıyım

 ve… ve

Sürekli kaçış halindeyiz

Ve nereden başlayacağımı bilemiyorum

Onlar….. onlar beni..

Sunucu:

Telefonda fazla kalmayacaksın sanırım o yüzden bize bir şeyler söylersen çabuk…

Telefonla Bağlanan Kişinin Konuşması 

Tamam…tamam…

Bizim irtibata geçtiğimiz farklı bir boyuta ait varlıklar var.

Onlar iddia ettikleri gibi varlıklar değiller…

Bir çok askeri birliğin içine sızmışlar…

Özellikle de 51. Bölge’ye

Felaketler geliyor

Ordu

Özür dilerim

Hükumet uzaylıları biliyor

Dünyanın fazla nüfuslu yerlerini yok etmek istiyorlar.

Böylece geri kalacak daha az nüfusu kontrol etmek kolay olacak…..

Sunucu :  

Bir nedenden dolayı bağlantımız kesildi.

Şimdi yedek sistemimizle bağlandık.

Diğer kişi :

Devlet mi bağlantıyı kesti.

Sunucu :  

Bilmiyorum…

Bu bölge şuan sıkı bir şekilde bir çok özel eğitimli ajanlar tarafından korunmaktadır.

Evet, Amerika’nın Sır Gibi Gizlediği 51. Bölge adlı yazımızın sonuna geldik bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın…

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.