Kültür

Adolf Hitler’in Ölümsüz Zombi Askerleri

Adolf Hitler’in Ölümsüz Zombi Askerleri

Adolf Hitler, Nazi ordusunda ölmek üzere olan askerlerini tekrar canlandırmak için kullandığı uyuşturucu maddeden bahedeceğiz.

Adolf Hitler'in Ölümsüz Zombi Askerleri

Naziler döneminde kullanılan ilaçlara dair yapılan araştırma sonucunda daha uzun süre savaşmaları için askerlere bir takım haplar verildiği tespit edilmiştir. Alman ordusunun savaş döneminde ilaç seçimi metamfetaminler üreten pervitin adlı haptı. 1941‘de başlayan Sovyetler Birliğinde saldırı sırasında yüz binlerce askerin bu haplara bağlı kaldığı belirtiliyor. Alman ordusu kayıpları 1939 ve 1945 yılları arasında askerlere yaklaşık 200 milyon pervitin hapı dağıtılmıştır. Alman doktorlar birliğinin araştırmasına göre Nazilerin cephedeki askerler için toplama kamplarında mahkumlar üzerinde test edilmiş olan kokain temelli uyarıcı geliştirdiğini ortaya koymuştur. Kremlinoloji uzmanı Volts Camper  Hitlerin çok uzun bir süre önce kaybettiği savaşı kazanmak amaçlı kullandığı son gizli silahıydı diyor. Bu ilacın toplama kaplarındaki mahkumlar üzerinde test edildiği belirtiliyor. İlaç verilen mahkumların sırtlarında 20 kilo ile dinlenmeden 100 metreden fazla yürüyebildiği belirtiliyor. Plan tüm askerlere bu ilacı vermekti. Bir farmakolojist amaç sıradan askerleri denizcileri ve havacıları süper kapasiteye sahip robotlara dönüştürmekti diyor. Askerler -30 derece soğuğa bile dayanıklı hale gelmiş. Tıbbi yetkililer planın olumsuz yanının ise çok sayıda çaresizce bu ilaçlara bağımlı hale geldi. Ben bir askeri tıp akademisinde profesör doktor Otto Rent, pervitin planının arkasındaki isimdi. Kullanıcılarda öz güvenin arttırdığına rastlamıştı. Savaşın en kanlı olduğu doğu cephesinde çok sayıda asker bu ilacı kullandı. Ocak 1942‘de, 500 askerden oluşan bir grup – 30 derecede kızıl ordu tarafından kuşatıldı. Doctor pervitin verme kararını kayıtlarında şöyle anlatmış. Kar içinde ölmek üzere yığılmaya başladıklarında onlara pervitin verilmeye karar verildi. 1.5 saat sonra eş zamanlı olarak ne hissettiklerini bildirmeye başladılar. Yeniden yürüyüşe geçtiler. Daha ayrık hale geldiler ve canlandılar.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.