Kişisel Gelişim

Bill Gates’den Gençlere 10 Öneri !

Bill Gates'ten Gençlere Öneri

Bill Gates’den Gençlere 10 Öneri !

Bill Gates dünyanın en zenginlerinden ve Windows işletim sistemini icat eden kişidir. Yaptığı işletim sistemi ile adını duyurmuş ve girişimcilik ruhu ile bir çok gence örnek olmuştur.

Bill Gates'ten Gençlere 10 Öneri !

Sabırlı ol; Liseden mezun olur olmaz 50 bin lira kazanacağın bir iş edinemez sin.

Hayata alış; Hayat acımasızdır. Buna alışsan iyi olur.

Kendini iyi hisset; Dünya senin kendine olan saygına bakmaz.  Dünya ilgisini çeken tek şey sadece senin kendini iyi hissetmen için ne yaptığındır.

Ders al; Olduğunuz yere çakılıp kaldığınızda bunu ailenizde aramayın. Hata yaptığınızda sızlanmak yerine onlardan ders çıkarın.

Okul Mükemmeldir; Öğretmeninizin sert biri olup olmadığını karar vermek için, bir patronla tanışana kadar bekleyin.

Zaman Çok önemlidir; Hayat sömestrler halinde yaşanamaz. Bütün yaz boyunca tatil yapamazsın. İş verenler kendinizi kanıtlamanız için size fırsat verecektir. Bunun için zamanınızı iyi kullanın.

Yerini bil; Siz doğmadan önce aileniz için hayat o kadarda sıkıcı değildi. Yollarınızı sizin faturalarınızı öder, çamaşırlarınızı yıkar ve size nasihat ederken yeniden çizdiler. Bu yüzden yağmur ormanlarını ailenize ait olduğu neslin parazitlerinden temizlerken, kendi odanızı derli toplu tutmayı da unutmayın.

Televizyona inanmayın; Televizyon gerçek hayat değildir. Gerçek hayattaki insanlar kahvelerden kalkıp işlerine gitmek zorundadırlar.

İneklere iyi bak; İnek arkadaşlarınızla iyi geçininiz yoksa ilerde onun çalışanı olabilirsiniz.

Kazananlar ve kaybedenler; Okulda kazananlarda olabilir kaybedenlerde fakat gerçek hayattaki karşılaşmalar böyle olmayacak kimi okulda öğrenciye fırsatlar verilir derslerini geçmesi için ancak gerçek hayatta bu fırsatları elde etmek kolay değildir.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.