Kişisel Gelişim

Barış Özcan İle Zinciri Kırma Vakti Geldi Artık!

Barış Özcan, İşte Bu Adama Kulak Verin!

Zinciri kırma videosu ile ilgimi çeken Barış Özcan, yaptığı videolar ile hayatıma bir çok anlam kattı . Türkiye’de böyle bir insanın ülkemizde olması ve çevresine ilham kaynağı olması sevindirici bir durum, bu yazımı okuyunca işte sizde bu adama kulak vereceksiniz.

Barış özcan ile zinciri kırma

Barış Özcan Kimdir?

23.7.1974 yılında İstanbul‘da doğmuş ve Marmara Üniversitesi hukuk fakültesi mezunudur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Daha önceleri  Photoshop, Flash, PDF gibi yazılımları geliştiren Adobe’de 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yapmıştır. TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yapıp ve yönetmiştir. Bir çok üniversitede ve konferanslarda yüzlerce konuşma yapmıştır. Tedx gibi büyük bir etkinlik platformda konuşma yaparak adını duyurmuş ve girişimcilerin ilgi odağı olmuştur. Youtube‘ye 7 Oca 2007 katılmasıyla 2010 yıllarına doğru eşi devletşah ile birlikte video içerik üretmeye başlamıştır. Sonrasında ise 2014 yılında teknoloji, sanat ve tasarım gibi konularda hikayeler anlatarak çevresindeki insanların ilgi odağı oluyor ve her çektiği videosu ilham veriyordu.

Barış abi iyi ki varsın iyi ki seni tanımışım!

Ben Barış abiyi tanıdığım günden bu yana onun sayesinde hayatıma yön verdim onun sayesinde sanatı, teknolojiyi, bilimi ve araştırmayı sevdim. Bu tarz aydınlatıcı konuşması ve sunumu bizim için zaman harcayarak her çektiği videodaki konulara kendi fikri ve yorumuyla pekiştirerek bir anlam katan ve bize sunan bir adamdan bahsediyorum. Zinciri Kırma prensibi adlı videosu ile beni öyle etkilemişti ki, her gün yeni bir video çekti mi diye Youtube kanalına bakardım. Barış abinin Zinciri Kırma prensibi adlı videosu bana zamanı nasıl kullanacağı mı ve bu zamanı nasıl değerlendireceğimi öğretti. Daha yüzlerce videosu var. Konuşması, samimi yaklaşımı ve paylaştığı videolar ile gün geçtikçe abone sayısı artmış ve Youtube’de marka haline gelmiştir. Şuan videoları 17.366.278 kez izlenmiş ve 367.757 aboneye ulaşmıştır. Ayrıca YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri olmuştur. Ben Barış abinin aydınlatıcı ve ilham verici YouTube kanalındaki tüm videoları herkesin izlemesini tavsiye ederim. Emin olun çok faydasını göreceksiniz. Barış abiyi canı gönülden tebrik eder ve devamlı böylesine muhteşem videolarını çekmesini temenni ederim.

 Daha Fazlası İçin Youtube Kanalı: Barış Özcan

1)  Zinciri Kırma Prensibi

2) İş Görüşmesinde Sorulabilecek En İlginç 11 Soru

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum

 • Şuana kadar izlediğim en sade en aydınlatıcı videoları barış bey’de gördüm ona bu videolarından dolayı çok çok teşekkür ederim. Size de bu yazınızdan dolayı teşekkür ederim

 • Ben barış beyi eşi devletşah hanım ile tanıdım. yemek tariflerini çok severim bu yönden devletşah hanımı takip ederim. Oradan tanıyorum gerçekten barış bey takip edilmesi gereken bir adam. Bende vakit buldukça takip ederim.

  • Devletşah hanımında çok güzel bir yemek tarifleri blogu var onuda takip ederseniz çok memnun kalırım 🙂

 • Bu yazıyı okuduktan sonra barış beyin videolarını inceledim sunumu, anlatım şekli çok mükemmel. Bu tür güzel yazıları bize sunduğunuz için teşekkürler.

 • Sanat, teknoloji ve macera gibi, ilgi duyduğum konulardan bahsetmesi beni çok mutlu ediyor devamlı takip ettiğim ve çevremdeki arkadaşlarıma önerdiğim benim için değerli çok sevdiğim bir insan barış bey.

 • Ülkemizde bir çok Youtube kanalı var ve bu kanallarda bir çok konu var çoğu fayda sağlayacak videolar değil ama izleniyor. Barış bey gibi konuları izleyicilerine fayda sağlayarak ve onlara ilham olan ne yazık ki çok az beni kimse yanlış anlamasın tabi o kanallarında izleyeni çok ama bunlardan çok birde barış bey’in sunduğu fayda sağlayan konuları izleyin. Bunun faydasını göreceksiniz.

  • Bakıldığı zaman herkesin kendisine göre bir takipçisi vardır. Onun için herkesin kanalına saygı duyarım değerli yorumunuz için teşekkür ederim Ayça hanım 🙂

 • Kendisini yakından takip ediyorum apartman sohbetlerinde tanıdım onu ve çok seviyorum. Gerçek bir insan ve gerçek bir girişimci devamlı bölesine güzel videolarını çekmesini bekleriz. Size de böylesine güzel bir yazıyı bize sunduğunuz için teşekkür ederim.

 • Gerçekten Barış bey’in sayesinde düzenli her gün 10 dakika kitap okuyorum ve bana kitap okumayı sevdiren bu adama çok teşekkür ederim.

  • Bu değişikliği yaşamanız çok mutluluk verici bir durum yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim Sinem hanım 🙂

 • Her videosunu severek izliyorum. Zinciri kırma adlı videosu çok mükemmel ve inşallah bir gün barış bey ile tanışırım 🙂

  • Zinciri kırma videosu beni de çok etkiledi. İnşallah karşılaşırsınız. Şimdi bu videoyu çevremdeki arkadaşlarıma da öneriyorum. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim Ece hanım 🙂

 • Barış Özcan kanalını 1 yıldır takip ediyorum paylaştığı videolar kalite kokuyor diyebiliriz. Anlatımı da çok iyi anlaşılabilir ve yalın.

 • Başarmak inanmaktan geçer diye boşuna söylememişler.barış abimizde bizlere bu konuda çok güzel örnek oluyor