Kişisel Gelişim

11 Saniyede Uyuma Yöntemi

11 Saniyede Uyuma Yöntemi 

Uykunuz var ancak uyuyamıyor musunuz? İşte size 11 saniyede uyuma yöntemi. Bu yöntemi doğru uyguladığınız taktirde 11 saniyede uykunuz derinleşecek ve uyumaya başlayacaksınız.

Uyuma Yöntemi

  • Vücudunuzu gevşeterek rahat bir uyku pozisyonu alın
  • Yüzünüzü gevşetin çenenizi gevşetmeye ve alnınızı gevşetmeye büyük önem gösterin bu size rahat uykunu başlangıcını sağlayacak ve dişinizi gıcırdattığınızın da önüne geçer.
  •  Göz çok önemlidir gözlerde yorulur bunun için gözlerinizi hafifçe yumun ve aklınızda his ve heyecanın olmadığını hayal edin. Bu yöntem gözlerinize iyi gelecektir.
  • Uykunuz geldiğinde yatağa uzandığınız zaman hayal kurmayın, stres’ten uzak durun bu durum uykunuzu geciktirecektir. Beyninizi bu tür şeylerden ve düşüncelerden uzak tutun yani beyninizi boşaltın.
  • Göz kapaklarını kapattığınızda her tarafın karardığını düşünün ve aklınızda karanlık bir yeri  hayal edin bu yöntem size ısız bir ortam sağlayarak uyumanıza katkıda bulunacaktır.
  • İyi bir uyku için doğru ısıyı bulun bu yöntemleri doğru bir şekilde uygularsanız hemen uykuya dalarsınız.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.