Bilim

İnsan Atığının Sizi Şaşırtacak 4 Faydası !

İnsan Atığının Faydalarını Biliyormuydunuz ?

İnsan atığının yapılan araştırmalara göre vücudumuza ve doğaya sağladığı bir çok faydası bulunmakta.

1) Dışkı

İnsan Atığının Sizi Şaşırtacak 4 Faydası !Japonlar tükenmekte olan doğal kaynaklar yüzünden yeni kaynaklar üzerinde çalışmaya başladılar. Yeni bulunan kaynaklardan biri dışkıdır ve patentini almıştır. Bu sistem kanalizasyon gibi belli yerlerde kullanılmaktadır. Artık kanalizasyon duvarlarının yapımında dışkı kullanılmaktadır ve aynı zamanda inşaat yapımında da kullanılabilir. Bu tip tuğlaları yapan bir kaç firma bulunmakta bazı firmalar %100 dışkı kullanarak bazıları ise farklı maddeler kullanarak tuğla üretmektedirler. Tuğlalar şekil verildikten sonra yüksek derecelerde bekletilerek satışa sunulmakta ürünün son hali ise kaldırımlarda ve kanalizasyon yapımlarında görebiliriz.

2) Saç

Kadınların saçları ve erkeklerin göğüs kıllarının yemeklere katkısı olduğunu biliyormuydunuz ?

saçın petrolü sünger gibi çekmesiİnsan saçı aynı zamanda hamur işlerindede kullanılıyor. L- cysteine maddesinin bulunduğu saç,  hamur işlerinizi ve pizzanızı elastik yapar. Bazı Çin adamları berberlerden topladığı saçı soya sosunda kullanılabildiğini açıklamıştır. Saç aynı zamanda  denizdeki petrol sızıntılarını temizlemek içinde kullanılıyor. Deniz hayvanlarının bir çoğunun petrol sızıntılarından öldüğünü biliyorsunuzdur. 1989 yılında Amerikalı kuaför Phil McCrory bir gün izlediği haberde şunu fark etti eğer insan saçı yağlı kremleri emiyorsa denizdeki petrol sızıntılarını da sünger gibi emebilir. Bu buluş çok fazla ilgi görülmese de Phil bunu kanıtlamak için deneyler için deneyler yapmıştır. Sonuç olarak insan saçından yapılmış hasırlar deniz sularını arındırmak için kullanılıyor.

3) Sünnet Derisi

sünnet derisiSünnet Derisi  Anti-aging tedavisi için kullanılmaktadırlar. Intercytex adlı bir firma penisin kesilen derisinden yeraltı adında bir ilaç çıkardı. Bu ilacın özelliği ciltteki kırışıklar, izler ve yaşlanma karşıtı üzerinde kullanılmasıdır. Bilim adamları ise bu ilaç üzerinde halen çalışmaktadırlar. İlerki zamanlarda ise bu ilacın işe yarayıp yaramayacağını hep birlikte diyeceğiz.

4) Sperm

sperm kremSperm çok iyi bir bakım kürü olabilir başlarda çok dalga geçilen bir konu olsada aslında sonradan doğruluğu kanıtlanmıştır. En büyük firmalar bile meni kullanarak çeşitli kremler kullanmaya başlamışlardır. İçinde meni kullanılan kremlerin, E vitaminli kremlerden 30 kat daha güçlü olduğu ve güneş yanıklarında iyi geldiği bilim adamları tarafından söylenmektedir.

Yazar hakkında

Avatar

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.