Yaşam

Uykusuzluk Sorunu Bu Yiyecekler Sayesinde Çözüldü!

uykusuzluk problemi çözümü

Uykusuzluk Sorunu Bu Yiyecekler Sayesinde Çözüldü!

Uykusuzluk sorunu her bireyin yaşadığı durumlardan biridir. Kaliteli ve yeterli bir uykuya sahip değilsek bu sorun hem işimize ve hemde sağlığımıza büyük zararı olacaktır. Bu yazımda  sizler için kendim denediğim uykusuzluk sorununu kökten çözecek besinleri aktaracağım.

Uykusuzluk Sorunu Bu Yiyecekler Sayesinde Çözüldü!

1) Sarımsak 

uykusuzluk sorunu sarımsak ile çözüldü

Sarımsak güçlü bir antibiyotiktir. Bir çok faydası bulunmakla birlikte aynı zamanda uykusuzluk sorununa da büyük katkısı vardır. İçindeki maddeler tansiyonu düşürerek uykuyu getiriyor.

2) Muz

Uykusuzluk Sorununu Bu Yiyecekler Sayesinde Çözdüm!

Muz vazgeçilmezim olarak uykusuzluk problemini ortadan kaldıran meyvelerden biridir. İçerisinde bulunan magnezyum ve potasyum kaslarımızın rahatlamasını sağlayarak uykuyu getiriyor. Bu arada ufak bir ipucu vermek istiyorum. Eğer açsanız yatmadan önce muz tüketin hem açlığınızı bastırın hemde güzel bir uyku çekin.

3) Yoğurt

Akşam tüketilen bir kase yoğurt dinlendirici olmakla birlikte uykusuzluğa kesin çözüm olarak ön planda diyebilirim. Ben ne zaman yoğurt tüketsem bir uyku çöküyor üzerime ve hemen uyumaya başlıyorum. Ayrıca düzenli olarak yoğurt tüketildiğinde bir çok hastalığa da faydalı olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

4) Yulaf

Ben yulafı sabahları kahvaltıda yumurta ile karıştırarak veya yoğurt ile tüketirim. Ayrıca içerisinde uykuyu destekleyen melatonin adında bir madde vardır. Uyumak için bir çözüm arıyorsanız gece atıştırmalarınız da yulaf ezmesi tüketebilirsiniz.

5) Soman Balığı

Çok sevdiğim besinler arasında yerini alan somon balığı üzerinde yapılan bir araştırmada içerisinde bulunan omega 3 yağı uykuda artış sağladığı raporlarda bildirilmiştir. Özellikle Akşam yemeklerinde omega 3 yağı bulunan balıkları tüketmeniz uykunuzun gelmesine katkı sağlayacaktır.

6) Badem

Muhteşem bir kuru yemiş olan bademin içerisinde bulunan vitaminlerin bir çok faydası bulunmaktadır. Bir avuç badem tüketerek içerisinde uykuyu getiren madde olan magnezyum, günlük ihtiyacınızın %20’sini karşılamaktadır. Magnezyum kasları gevşeterek sakinleştirici özelliği bulunmaktadır. Bu sayede uykuyu da getirmektedir.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.

Yorum yap

Yorum