Yaşam

Hayatını Kaybeden 5 Ünlü Vücut Geliştirici !

Hayatını Kaybeden 5 Ünlü Vücut Geliştirici’sini Sıraladık

Hayatını kaybeden ünlü vücut geliştirici’lerinin kullandığı ilaçlar hayatlarına mâl oldu.

1)

Hayatını kaybeden vücut geliştirici Greg Plitt

Greg Plitt      

Hesaplaşma Zamanı, Kirli Sırlar ve Terminatör 4gibi bir çok filimde oynayan Greg Plitt, Amerika’nın önde gelen fitness modellerinden biridir. 2009 yılında kendi Youtube kanalını açarak daha geniş kitlelerce tanınan Greg, videolarıyla pek çok insanın vücut geliştirme sporuna başlamasına öncülük etti. Genç adam arkadaşlarıyla Youtube için video çekimi yaparken dengesini kaybetti ve tren çarpması sonucu feci şekilde hayatını kaybetti.

4)

Hayatını Kaybeden 5 Ünlü Vücut Aziz Shavershian

Aziz Shavershian

Bir internet efsanesi olan Aziz Shavershian, kendisine bakmaya doyamayan genç bir sporcuydu. Henüz 20 yaşında vücut geliştirme üzerine 60 sayfadan oluşan bir kitap yazdı. Ancak aşırı steroit kullandığı için 22 yaşında kalp krizi geçirerek hayata veda etti.

3)

Nasser El Sonbaty fitness geliştiricisi

Nasser El Sonbaty

1993 yılında vücut geliştirme sporuna başlıyan Nasser El Sonbaty, yedi dil bilen ünlü bir sporcuydu. 140 Kiloluk kas kütlesiyele dikkat çeken Nasser, bir çok vücut geliştirme dergilerinin kapak fotoğrafında da yer almıştı. Ancak 2013 yılında kullanmış olduğu ilaçlar nedeniyle böbreği iflas etti ve uyku esnasında hayatını kaybetti.

4)

vücut geliştirmede hayatını kaybeden Terri harris

Terri Harris

Bir çok kadına ilham kaynağı olan demir kadın lakaplı Terri Harris, 2002 yılında dünya kadınlar vücut geliştirme şampiyonu oldu. Yine bir gün spor salonunda ağırlık çalışırken Aldığı ilaçların etkisiyle kalp krizi geçirerek 49 yaşında hayata gözlerini yumdu.

5)

Şahin irenci yağ yakıcı ile hayatını kaybetti

Şahin İrenci

Vücut geliştirme sporu yapan Şahin İrenci, sporcular arasında dinamit olarak bilinen doping ilacının kurbanı oldu. Doping ilacını aldıktan sonra fenalaşan ve iç organları iflas eden Şahin İrenci, kaldırırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Avrupa milli seçmelerinde de yarışan şahin, 2012 yılında doping kullandığı gerekçesiyle 2 yıl men cezası almıştı

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.