Teknoloji

Windows 10 Güncellemesi Bir Çok Yeniliği Beraberinde Getirdi

Windows 10’nun Dev Güncellemesi 

Windows 10 güncellemesi ile bir çok özelliğide beraberinde getiriyor ancak bazı özellikleri de yanında götürüyor . İşte size dev güncelleme deki yenilikler.

Windows 10 Güncellemesi Bir Çok Yeniliği Beraberinde Getirdi

Windows 10 dev güncellemesinde oturum açma sayfasında önemli değişikliklere yer verildi. Bu özelliği kısaca anlatırsak masa üstünün kilit ekranında bulunan arka plan resmine tıkladığınızda karşımıza çıkan düz renkli ya da varsayılan Windows arka planı tarihe karışacak bunun yerine tıkladığınız resim varsayılan olarak kilit ekranında yer alacak. Bir başka tarih olan özellik ise Wi-Fi Sense bu özellik önce Windows telefonlarda yer aldı sonrasında ise 2015’te Windows 10’la Pc’lerde yer aldı ancak yeni güncellemeyle birlikte kaldırıldı.

Windows 10’nun çocuklara özel olan Kid’s Corner özelliğide yeni güncellemeyle birlikte kaldırıldı. Ancak Ayarlar > Hesaplar > Apps Corner kısayolu ile Kid’s Corner özelliğine benzer aracı kullanabilecekler. Windows 10 bütün uygulamalar tuşunu da kaldırıyor. Fakat yüklü olan uygulamaları alfabetik sıra şeklinde görebileceksiniz. Ayrıca bu güncelleme de Messaging Everywhere özelliği Skype içerisinde yapılandırılacak.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.

Yorum

  • Microsoft’dan bir güncelleme daha bekliyorum. Yeni gelecek büyük güncellemede tasarımsal değişikliğe gidilecekmiş.