Teknoloji

Pokemon Go Oynamanın Sağlığa Faydaları

Pokemon Go Oynamanın Sağlığa Faydaları

Pokemon Go, dünyada ve ülkemizde de sıklıkla oynanılıyor. Çevrenize dikkat ederseniz genellikle kalabalık ortamlarda ellerinde akıllı telefonlarıyla Pokemon yakalayan insanları görebilirsiniz. Sizce Pokemon Go oynamanın ne gibi faydaları bulunmakta.

Pokemon Go Oynamanın Sağlığa Faydaları

Oyunu oynayan bir çok kullanıcı sosyal medyada Pokemon yakalamak için uğraş içinde olduklarını ve psikolojilerine etki ettiğini bildiriyor. Pokemon stres ve depresyonada iyi geliyor. Ancak Pokemon yakalamak için dışarı çıkarak uğraş içinde olmak size saçma gelebilir. Fakat  depresyon, stres ve anksiyete gibi sorunlarınız var ise sizin için mükemmel bir oyun. Pokemon aynı zamanda insanları a sosyal olmaktan kurtarıyor ve hareketsiz olan bir çok insanda bu sebepten evinden çıkmış oluyor. Bu şekilde Pokemon avlamak için yürümeyi göz önünde bulundurursak sağlığımız için önemli bir durum. Dışarı çıkmamız hem taze oksijen almamızı sağlıyor hemde akıl sağlığımızı güçlendirmiş oluyoruz. Güneş ile temas olduğumuzu düşünürsek D vitamini ihtiyacınıda karşılamış oluyoruz.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.

1 Yorum

  • bana göre faydadan çok zararı var. yeni nesil iyice saçmalamaya başladı.ellerinden telefon hiç eksik olmuyor