Teknoloji

PlayStation 5 İçin Hazır Olun! İşte Çıkış Tarihi

PlayStation 5 İçin Hazır Olun! İşte Çıkış Tarihi

PlayStation 5 İçin Hazır Olun! İşte Çıkış Tarihi

Playstation 5  çıkış tarihi ne zaman? fiyatı ne kadar olacak? özellikleri ne olacak? gibi önemli bilgiler oyun sevenlerin heyecanla beklediği konular arasında yerini alıyor. PS5 ile ilgili önemli durumları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

PS 5 İçin Hazır Olun! İşte Çıkış Tarihi

2013 yılında Playstation 4 ile büyük bir çıkış yapan Sony,  yeni çıkacak konsolu için 9. nesil olan Playstation 5 üzerinde çalışmalarına hız verdi. Yeni çıkacak konsol üzerinde özellikle 4K teknolojisine önem verilmesi, yapılacak işlemler arasında ilk sırada yerini alıyor. Playstation 5 çıkış tarihi hakkında Sony, yeni açıklamalar yapmaya başlandı. Playstation 4 ile gelen Horizon: Zero Dawn, Nioh, Nier ve The Last of US: Remastered gibi oyunlar ile büyük ilgi toplayan Sony, PS5 için zeminini kuvvetlendirmiş durumda. Neden bu oyunlar PS5’in zeminini oluşturdu? Tabi ki oyunların kaliteli olması ve sadece konsola özel olarak üretilmesi yeni nesil konsolun ortaya çıkmasını sağlamış ve satışlarını hızlandırmıştır.

Playstation 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Hakkında

PS 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Hakkında

Playstation 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Hakkında

Playstation 5 oyun sevenlerin büyük ilgisinden dolayı Sony, çalışmalarına hız vererek 2018 ve 2019 yılları arasında PS 5’in piyasada yerini almasını planlıyor. Sony özellikle 4K pazarınında gelişmesini bekliyor. Eğer Sony 4K yüksek çözünürlükle gelen televizyon pazarından yeterli bir gelişme görmezse özel oyunlara odaklanması belirtiliyor. Rakip konsollar arasında en yüksek TFLOPS değeri 6 olurken , PS 5 ise 10 TFLOPS değerinden daha yüksek bir değere sahip olarak tasarlanması ve piyasada yerini alması bekleniliyor. Tabi bu kalite artışından dolayı PS 5 fiyatının 600 dolar ve üstü olabileceği konusunda açıklamalarda yer alıyor. Playsation 4 ise rakiplerini devre dışı bırakırsa 2020 yılına kadar satışlarının süreceği analist raporunda açıklanan en önemli noktalardan birisidir. İleri ki durumlarda piyasada neler değişecek hep birlikte göreceğiz.

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.

Yorum yap

Yorum

  • Çok erken davradılar gibi geldi, nitekim PS en büyük sorunu bence grafiklerinin PC göre daha az tatmin verici olması bunu düzeltmeleri gerekiyor.