Teknoloji

Apple’a Patent Davası Açıldı !

Apple'a Patent Davası Açıldı !

Apple’a Patent Davası Açıldı !

Apple’a patent davası açıldı. Son dönemlerde Apple, açılan davalar nedeniyle şokta İphone 6 ve İphone 6 Plus  çalıntı olduğu iddiaları tüm hızıyla sürüyor.

Apple'a Patent Davası Açıldı !

Apple’a Patent Davası Açıldı !

ABD, Kalifornia eyaletinde bulunan teknoloji şirketi immersion,Teknoloji devine büyük dava açtı. İmmersion İphone 6s serisinin  Force Touch ve 3D Touch teknolojilerinin çalıntı olduğunu iddia etti. Öteki açılan iki dava ise geri bildirim ve hafif ve güçlü basmalardan farklı işlemler yapabilme özelliklerinden dolayı dava açılmıştı. İmmersion şirket CEO‘su Victor Viegas’ın yazılı açıklamasında” 20 yıldır üzerinde çalıştığımız ve yatırım yapacağımız teknolojileri patent ihlalinden korumamız gerekiyor ve haklarımızı korumaya devam edeceğiz mesajını verdi” Apple ocak ayının sonunda açıkladığı bilançosunda 2015 Ekim ayında dünya genelinde tam 74’8 milyon ürün sattığını açıkladı.

 

 

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.