Teknoloji

Apple’a Patent Davası Açıldı !

Apple'a Patent Davası Açıldı !

Apple’a Patent Davası Açıldı !

Apple’a patent davası açıldı. Son dönemlerde Apple, açılan davalar nedeniyle şokta İphone 6 ve İphone 6 Plus  çalıntı olduğu iddiaları tüm hızıyla sürüyor.

Apple'a Patent Davası Açıldı !

Apple’a Patent Davası Açıldı !

ABD, Kalifornia eyaletinde bulunan teknoloji şirketi immersion,Teknoloji devine büyük dava açtı. İmmersion İphone 6s serisinin  Force Touch ve 3D Touch teknolojilerinin çalıntı olduğunu iddia etti. Öteki açılan iki dava ise geri bildirim ve hafif ve güçlü basmalardan farklı işlemler yapabilme özelliklerinden dolayı dava açılmıştı. İmmersion şirket CEO‘su Victor Viegas’ın yazılı açıklamasında” 20 yıldır üzerinde çalıştığımız ve yatırım yapacağımız teknolojileri patent ihlalinden korumamız gerekiyor ve haklarımızı korumaya devam edeceğiz mesajını verdi” Apple ocak ayının sonunda açıkladığı bilançosunda 2015 Ekim ayında dünya genelinde tam 74’8 milyon ürün sattığını açıkladı.

 

 

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.