Teknoloji

Adana’da Pc Patlamasıyla Bir Çocuk Öldü !

Adana’da pc patlaması sonucu ev alevler büründü ve 5 yaşındaki Cumali Karahan yanarak hayatını kaybetti.

Adana'da Pc Patlamasıyla Bir Çocuk Öldü !

Cumali Karahan bilgisayarı çalıştırmak için fişi prize taktı ve takmasıyla birlikte aynı anda bilgisayardan bir patlama meydana geldi ve ardından hemen alev aldı. Alevlerin yükselmesiyle bilgisayarın olduğu odada bulunan 5 yaşındaki Cumali Karahan çığlık atmaya başladı ve annesi o sırada 9 yaşındaki kızı betülü dışarı çıkarmayı başarmıştı. Ardından tekrar içeri girdi ve alevler bütün odalara sıçramıştı artık ve odaya giremedi. İtfaye ekipleri kısa sürede söndürmeyi başardı. küçük bir incelemenin sonunda 5 yaşındaki Cumali Karahan‘ın cansız bedenine ulaşıldı.

Bilgisayar Kazalarını Önlemenin En Önemli 5 Yolu

  1. Kullandığınız sigorta kutularının otomatik olmasına dikkat edin
  2. Bilgisayar kasanızı temiz tutun.
  3. Kullandığınız priz ve fişlerin toprak hattına bağlı olduğundan emin olun.
  4. Termal soğutucular zamanla etkisini kaybediyor. Bu durum CPU’un ısınmasıyla bilgisayarın alev almasına sebep olabilir. Termal macunları 6 ayda bir yenileyin.
  5. Açık ve ucu kırık kabloları kullanmayın bu tip açıkları hemen onarın.

 

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.