Teknoloji

Adana’da Pc Patlamasıyla Bir Çocuk Öldü !

Adana’da pc patlaması sonucu ev alevler büründü ve 5 yaşındaki Cumali Karahan yanarak hayatını kaybetti.

Adana'da Pc Patlamasıyla Bir Çocuk Öldü !

Cumali Karahan bilgisayarı çalıştırmak için fişi prize taktı ve takmasıyla birlikte aynı anda bilgisayardan bir patlama meydana geldi ve ardından hemen alev aldı. Alevlerin yükselmesiyle bilgisayarın olduğu odada bulunan 5 yaşındaki Cumali Karahan çığlık atmaya başladı ve annesi o sırada 9 yaşındaki kızı betülü dışarı çıkarmayı başarmıştı. Ardından tekrar içeri girdi ve alevler bütün odalara sıçramıştı artık ve odaya giremedi. İtfaye ekipleri kısa sürede söndürmeyi başardı. küçük bir incelemenin sonunda 5 yaşındaki Cumali Karahan‘ın cansız bedenine ulaşıldı.

Bilgisayar Kazalarını Önlemenin En Önemli 5 Yolu

  1. Kullandığınız sigorta kutularının otomatik olmasına dikkat edin
  2. Bilgisayar kasanızı temiz tutun.
  3. Kullandığınız priz ve fişlerin toprak hattına bağlı olduğundan emin olun.
  4. Termal soğutucular zamanla etkisini kaybediyor. Bu durum CPU’un ısınmasıyla bilgisayarın alev almasına sebep olabilir. Termal macunları 6 ayda bir yenileyin.
  5. Açık ve ucu kırık kabloları kullanmayın bu tip açıkları hemen onarın.

 

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.