Sosyal Medya

Twitter Sosyal Medyadan Çekildi !

Twitter Sosyal Medyadan Çekildi !

Twitter Sosyal Medyadan Çekildi !

Twitter sosyal medyadaki rakibi Facebook’a karşı ne kadar yenilik yapsa da sosyal medya da başarılı olamadı. Twitter’ın sosyal medyadan çekilecek mi? yoksa devam mı edecek?

Twitter Sosyal Medyadan Çekildi

Twitter Sosyal Medyadan Çekildi

Twitter son zamanlarda kullanıma sunduğu bazı değişiklikler yapmasına rağmen parasal olarak istediği istatistiklere ulaşamayınca önemli bir değişikliğe gitti.  Büyük rakibi Facebook ile rekabette yetersiz kalan Twitter, şekilde sosyal ağdan çekildiğini duyurdu. Dünya genelinde haber platformlarının sıklıkla kullanılması ve zaman zaman vatandaş gazeteciliğinde ev sahipliği yapan Twitter, bu yönde adım atacağını Twitter Moments özelliği ile vermişti ve iOS‘taki uygulamasını sosyal ağ kategorisinden çekerek haberler kısmına yerleştirdi. Twitter’ın gelirindeki artış hızına baktığımızda bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre düşmüştü. Twitter’ın bu çalışması sosyal medyadan çekilerek haberlere yön vermesi anlaşılıyor. Bu değişiklikler gelirindeki artışı etkileyecek mi bunu önümüzdeki dönemlerde göreceğiz

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.