Sosyal Medya

Snapchat: En popüler Sosyal Ağ Seçildi

Snapchat: En popüler Sosyal Ağ

Snapchat, ABD‘de 7 bine yakın öğrenci arasında yapılan ankette en popüler uygulama seçilerek İnstagram‘ı tahtından etti.

Snapchat en popüler ağ seçildi

Snapchatı, rakibi İnstagram gibi fotoğraf paylaşım uygulaması olarak başlamıştı. Bu aşamada kendisini gün geçtikçe yeniledi ve kendini geliştirdi. Filtreler, yeni özellikler, sohbet etme ve haber kaynağı gibi özelliklerle ön plana çıkan Snapchatı, gençlerin en favori sosyal ağ olmayı başardı.

Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal ağları kısa sürede geçen Snapchatı, finansal kuruluş olan The Piper Jaffray‘ın 7 bine yakın Amerikalı gençler arasında yapılan ankette İnstagram %27 alırken Snapchatı ise %29 oranla en popüler sosyal medya ağı olmayı başarmıştı.

Snapchat: En popüler Sosyal Ağ Seçildi

2015‘in anketine baktığımızda Snapchat 4 sırada yer alıyordu. 2016‘nın anketinde rakiplerine fark atarak ilk sırada yerini almış durumda. Listenin sonlarında ise Google+ %1Tumblr ve Pinterest %2 lik şaşırtıcı bir oranla sonlarda yer alıyor.

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.