Sosyal Medya

Facebook Yeni Chrome Uzantısı İle Blogları Hedef Aldı

Facebook Yeni Chrome Uzantısı İle Blogları Hedef Aldı

Facebook Yeni Chrome Uzantısı İle Blogları Hedef Aldı

Facebook yeni chrome uzantısı ile Facebook Stories hizmetinde yazıları kaydetme ve yayınlamak için blogları hedef alıyor. Peki bu uzantı blogları neden hedef alıyor.

Facebook Facebook Stories İle Blogları Hedef Aldı

Facebook Yeni Chrome Uzantısı İle Blogları Hedef Aldı

Dünya’nın en büyük  sosyal platformu olan Facebook sosyal ağdan sonra İnternet‘in geneline el atan bir şirket haline geldi. Bilişim uzmanları Facebook’un İnterneti ele geçirmesi yönünde açıklamalarda bulundu. Dikkat ederseniz Facebook aynı zamanda hem reklam hemde bilgi içerikleri barındıran bir site ve bir çok site içeriklerini Facebook’a entegre ederek okuyucularına sunuyor. Google kadar İnternet’te hakim olmasa da hem videolu hemde içerik bakımından büyük trafik sağlıyor.

Facebook Stories adındaki kişisel blog hizmeti sayesinde bu sefer blog platformlarını yok ederek içerik üreticilerini Facebook Stories’e getirmek istiyor. Facebook’un chrome uzantısı  sayesinde İnternet te blogları takip eden kullanıcılar Facebook Stories’ta bulunan blog yazılarını uzantıya kaydedip paylaşabiliyor. Aynı zamanda İnternet sitesine girmeden bu içeriklere erişebiliyor. Facebook eğer bu projesinde başarılı olursa İnternet’te blog ağlarının da hakimiyetinin kendisinde olmasını sağlayacak. Blog yayıncılarının Facebook’a sağladığı trafiğe bakılarak kendi bünyesinde içerik üretmeyi teklif edecek.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.