Sosyal Medya

Facebook’ ta Evli Yazmıyor Diye Karısını Dövdü !

Facebook’ ta  Evli Yazmıyor Diye Karısını Döverek hastanelik etti.

Facebook’ ta evli çiftin tartışması kavgaya sebep oldu. Hasan D. eşi Nurcan D.’yi profilinde evli yazmadığı gerekçesiyle hastanelik etti.

Facebook' ta Evli Yazmıyor Diye Karısını Dövdü !

Profilinde Başka Erkekle Fotoğrafını Paylaşması

Profilinde başka erkeklerle fotoğrafını paylaşan kadının kocası eve geldiğinde bunu öğrenince şiddete başvurmuştu. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ise bu durum kocanın eşine uyguladığı şiddetten daha ağır kusur sayması gündemde büyük tartışmaya sebep olmuştu. Gün geçtikçe Facebook‘un evli çiftler arasında ayrılığa vesile olması büyük boyut kazanıyor.

Kocasının Evli Görünmüyorsun Demesi

Bu durum istanbul‘da iki çiftinde akşam televizyon izleme sırasında meydana geldi. Söylentilere göre Nurcan D. kocası  Hasan D. yi Facebook’ ta engelliyor ve bunu üzerine kocası Hasan D. sen neden profilinde evli görünmüyorsun siyerek tartışmayı alevlendiriyor.

Kadının Darp Raporu Alması

Tartışmanın alevlenmesi sonucu Hasan D. kontrolden çıkarak eşi Nurcan D.yi yumruklayarak darp ediyor. Nurcan D ise hastaneye giderek darp raporu aldıktan sonra kocası Hasan D. hakkında suç duyurusunda bulunuyor. Suç duyurusunun ardından Savcı, kocası Hasan D. hakkında verdiği kararda eşini yaralama ve darp etme gerekçesiyle dava açılmasına karar vererek mahkemeye sevk etti.

 

 

 

 

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.