Sosyal Medya

Facebook Messenger’a Yeni Bir Yenilik Daha !

Facebook Messenger'a Yeni Bir Yenilik Daha !

Facebook Messenger’a Yeni Bir Yenilik Daha !

Facebook Messenger’a yeni bir yenilik daha geliyor. Mesajlaşma ağı olan Messenger’da yeni bir değişikliğe daha imza atıyor. Bakalım bu değişiklik nasıl bir etki yaratacak.

Facebook Messenger'a Yeni Bir Yenilik Daha !

Facebook Messenger’a Yeni Bir Yenilik Daha !

Facebook ile WhatsApp dünyanın en büyük yazılım ağı olan Messenger‘ın 920 milyona yakın kullanıcıya ulaşmasıyla yeni bir değişikliğe daha adım attı. Facebook‘un kendi blogları üzerinden bir kaç açıklamada bulundu.

Açıklama Şöyle;

Mesajlaşma uygulamasında artık en son yapılan sohbetler, aktif sohbetler listesinin en üstünde yer almayacak. Kullanıcılar aynı zamanda favori olarak işaretleyerek bunların en üstünde yer almasını sağlayacaktır. Böylece farklı boyutlarda yapılan sohbetler artık önemli sohbetlerin altında bulunmayacak. Bir başka yenilik ise sosyal bir ilişki olan doğum günü kutlamalarında yenilikler sunuyor. Messenger kullanıcıları doğum günü olan arkadaşları için ayrı bir listede görebilecek ve doğum günü kutlaması için mesaj gönderebilecek. Facebook‘un üçüncü yeniliği ise bir çok kullanıcının tepkisine mahrum kalabilir. Uygulama kullanıcıların çevrim içi olup olmadığını gösterebilmek için geliştiriliyor. Bu özelliğin ismi ise Active Now işte bu özellik ile kullanıcıların çevrim içi olduğunu görebileceğiz fakat söylentilere göre Facebook bazı kullanıcıların bu durumu tepki göstermesinde göz önünde bulundurarak isteyen kullanıcılar bu özelliği de kapatabilecek.

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.