Sosyal Medya

Facebook’tan Kırmızı Alarm Şifrenizi Değiştirin !

Facebook'tan Kırmızı Alarm Şifrenizi Değiştirin !

Facebook’tan Kırmızı Alarm Şifrenizi Değiştirin !

Şifrenizi değiştirin Facebook üzerinde önemli bir güvenlik açığı ortaya çıkarıldı. Facebook’un siber güvenlik sorumluları yapılan incelemede sitenin arka planına kapı yerleştirdiği konusunda kesin bir açıklama yaptı.

Facebook'tan Kırmızı Alarm Şifrenizi Değiştirin !

Bu durumda dünyanın en çok tercih edilen sitesi de olsanız Web ağlarının güvenli olmadığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Korsan birliği Devcore’ın yaptığı açıklamada Orange Tsai takma isimli kötü niyetli hacker‘in Facebook’a arka kapı yerleştirdiğini öne sürdü. Yapılan araştırmada ise Facebook’un güvenlik açığından faydalanarak içerisine sızarak Facebook çalışanlarının e-postalarına, hesap bilgilerine ve hatta şirketin önemli verilerini ele geçirdikleri bildirildi. Facebook kendi blogunda Orange Tsai adlı hacker’in izini sürdüğü ve bu kişinin nasıl sızdığı ile ilgili bir açıklama yaptı. Bu saldırı Facebook gibi büyük bir şirkete yapılsa da aynı zamanda kullanıcılarda tehlike altıdadır. Bazı kullanıcılar bu haberi alır almaz şifrelerini yenilediler birçoğunun ise bu olaydan haberi yok. Önde gelen güvenlik şirketleri hesaplarını kontrol etmelerini ve şifrelerini yenilenmesi konusunda acele etmelerini bildirdi.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.

Yorum