Sosyal Medya

Facebook Beğen Butonu Değişti !

Facebook Beğen Butonu Değişti !

Facebook Beğen Butonu Değişti !

Facebook beğen butonu artık tarihe karışıyor. Yerine farklı yüz ifadeleri geliyor. Geçen yılın ekim ayında uzun bir süre test aşamasından geçirdiği Facebook Reactions’ yani tepkiler tuşunu nihayet tüm kullanıcılarına sunuyor ve bu değişikliği bugünden itibaren devreye alıyor.

 Facebook Beğen Butonu Değişti !

Reactions nedir ?

Bir haberi yada paylaşımı kaçırdıysanız Reactions ile Facebook üzerinde paylaşım yada bir sayfayı beğenmek yerine size hissettirdiklerini Emoji’lerle farklı biçimlerde ifade edebiliyorsunuz. beğen tuşunun yanında sevgi, üzüntü, gülme vb gibi butonlar yer almakta. İlk olarak İrlanda ve ispanya‘da kullanıma sunulduktan sonra bugünden itibaren tüm kullanıcılar kullanmaya başladı. Yetkililer yaptığı açıklamada duyguları ifade eden bu butonların çizilmesinde sosyologlardan yardım alındığını ifade ettiler. Kişilerin ve kurumların sayfalarını etkileyen bu değişiklik rakamlar içinde geçerli, yani bu durumda gördüğünüz ve hoşlanmadığınız bir rakamla ilgili kızgınlığınızı ve tepkinizi bu  Emoji’lerle gösterebiliyorsunuz.

Bu yeniliği daha görmediyseniz kısa bir süre daha beklemeniz gerekir.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.