Sosyal Medya

Facebook Beğen Butonu Değişti !

Facebook Beğen Butonu Değişti !

Facebook Beğen Butonu Değişti !

Facebook beğen butonu artık tarihe karışıyor. Yerine farklı yüz ifadeleri geliyor. Geçen yılın ekim ayında uzun bir süre test aşamasından geçirdiği Facebook Reactions’ yani tepkiler tuşunu nihayet tüm kullanıcılarına sunuyor ve bu değişikliği bugünden itibaren devreye alıyor.

 Facebook Beğen Butonu Değişti !

Reactions nedir ?

Bir haberi yada paylaşımı kaçırdıysanız Reactions ile Facebook üzerinde paylaşım yada bir sayfayı beğenmek yerine size hissettirdiklerini Emoji’lerle farklı biçimlerde ifade edebiliyorsunuz. beğen tuşunun yanında sevgi, üzüntü, gülme vb gibi butonlar yer almakta. İlk olarak İrlanda ve ispanya‘da kullanıma sunulduktan sonra bugünden itibaren tüm kullanıcılar kullanmaya başladı. Yetkililer yaptığı açıklamada duyguları ifade eden bu butonların çizilmesinde sosyologlardan yardım alındığını ifade ettiler. Kişilerin ve kurumların sayfalarını etkileyen bu değişiklik rakamlar içinde geçerli, yani bu durumda gördüğünüz ve hoşlanmadığınız bir rakamla ilgili kızgınlığınızı ve tepkinizi bu  Emoji’lerle gösterebiliyorsunuz.

Bu yeniliği daha görmediyseniz kısa bir süre daha beklemeniz gerekir.

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.