Kültür

Ünlülerin Sizi Şaşırtacak Meslekleri

Ünlülerin Bilinmeyen Meslekleri 

Ünlülerin gerçek mesleklerini bırakıp nasıl değiştirdiklerini bu yazımızda inceleyeceğiz.

Cem Yılmaz

Cem yılmaz leman degisi

Cem Yılmaz‘ın asıl mesleği mizah tarzı karikatür çizmekti. Mizah dergisi Leman‘da “çekirge” ismini verdiği bir köşesi vardı. Korkunç Tilbe ve Soru Adamcıkları adında bir çizgi karakteri yarattı. 1995‘te Leman dergisine ait bir kafe de gösteriye çıktığı ufak bir kitleden, şimdi Türkiye‘nin en ünlü komedyeni geldiği nokta ortada.

Şener Şen

Şener şen

Mükemmel oyunculuğuyla büyük hayran kitlesine sahip olan Şener Şen‘in asıl mesleği öğretmenliktir. Ünlü karakter oyuncusu Ali Şen‘in oğludur. Babasının yaşadığı zorluklardan sinemadan uzak duruyordu. Öğretmenlik mesleğini Muş, Malazgirt‘te 3 yıl görev yaptı. İstanbul‘a döndüğünde sirkecide bir tezgah açıp işportacı oldu. Meslekten dolayı zabıtalardan kaçmaktan bıkınca sinemaya yöneldi. Sinemanın büyük ustasını bize kazandıran zabıtalara teşekür ederiz.

Ozan Güven

ozan güven gençliği

Ozan Güven‘in asıl mesleği ayakkabı tezgahtarlığıydı. Başta bir süre annesinin iç çamaşır mağazasında tezgahtarlık yaptı. Ardından bir ayakkabıcı tarafından fark edilen Güven, yaptığı işin başarısından dolayı kendi mağazasına davet eder. Sonrasında ise 1997 yılında Çiçeği Büyütmek adlı bir dizide oyunculuğa başladı ve eski mesleğini unutmadığı için bir ayakkabı mağazası açtı.

Serdar Ortaç

Ünlülerin Sizi Şaşırtacak Meslekleri

Serdar Ortaç‘ın asıl mesleği tornacılıktı. Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Torna-Tesviye bölümünden mezun oldu. Çünkü Ortac’ın babası da tornacıydı ve tornacılık bölümünü babasının isteği üzerine okumuştur. Bir radyo programında çalışmaya başlamıştı. Radyodaki parçalardan birini söyleyen Serdar Ortaç yapımcıdan albüm teklifi alır ve 1994 yılında Karabiberim adlı parça ile şöhretin kapısını sonuna kadar aralar.

Hande Yener

Hande Yener

2000 yılında Yalanın Batsın parçasıyla ün yakalayan Hande Yener, asıl mesleği tezgahtarlıktı. Ünlülerin devamlı alış veriş yaptığı bir mağazada çalışıyordu. Sertap Erener ve Nilüfer gibi isimlerden onu Sezen Aksu ile tanışmalarını istedi. Ancak isteği karşılıksız kaldı. Ardından mağazaya gelen Hülya Avşar‘dan rica etti ve ricası üzerine bu isteği geri çevrilmemişti. Ertesi sabah Hülya Avşar, Sezen seni bekliyor dedi. Bu fırsatı yakalayan Hande Yener‘in dünyası işte o noktada değişti.

Ferhat Göçer

Ferhat göçer

Ünlü şarkıcı Ferhat Göçer‘in asıl mesleği doktorlukturİstanbul Tıp Fakültesi’nden mezundur. Hatta şarkı söylerken aynı zamanda doktorluk mesleğini devam ettirmiştir. Ünlü değilken Şanlı Urfa‘da mesleğini mecburi hizmetini tamamladı. Ünlü oldu zaman ise İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi‘nde çalışıyordu. Ancak 21 yıllık genel cerrahken mesleğini bırakıp şarkıcılığı tercih etti.

 

 

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.