Kültür

Disney The BFG 1 Temmuz 2016’da Vizyonda !

Dİsney’in Yeni Filmi The BFG 1 Temmuz 2016’da Vizyonda

The BFG, Steven Spielberg imzası ile beyaz perdeye taşınıyor. Filmin fragmanı ise hayranları tarafından büyük ilgi gördü.

Roald Dahl tarafından yazılan minik kitap serisi iken Steven Spielberg imzası ile ilk kez beyaz perdeye taşınıyor. The BFG adlı film de yazılan kitapta da anlatıldığı gibi Sophie adında küçük bir kız ile onun iyi huylu BFG adlı dev arkadaşının hikayesini anlatıyor.

The BFg filmi

Er Ryan,ı Kurtarmak, E.T ve Schinler’in Listesi gibi filmlere imza atan usta yönetmen Steven Spielberg, uzun süredir fantastik filmlerden uzaktı. BFG adlı film ile çıkış yapan Spielberg, bu filmde BFG adlı dev ile onunla arkadaşlık kuran küçük bir kızın hikayesini anlatıyor. Yetimhanede yaşayan küçük kız Sophie, dev arkadaşı BFG ile insanlara korku salan kötü niyetli devleri yakalamak için birlikte bir maceraya atılırlar. Rebecca Hall, Mark Rylance ve Bill Hader’ın rol aldığı bu heyecanlı macera 1 Temmuz 2016′da vizyona girecek.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.

Yorum