Kültür

Limon İle Ateş Yakmanın Yolu !

Limon İle Ateş Yakmanın En Etkili Yolu

Limon biraz çivi ve kablo ile ateş yapmak ilginç ama mümkün.

limon ile ateş yakmak

Kibrit veya çakmak dışında aslında bir çok alternatif çözümler bulunmakta. Bazen ise bir çok insan gücüyle yakılan ateşlere şahit olduk. Doğanın şartlarıyla çubukların birbirine sürtmesi veya taşların birbirine çarpması sonucu ateşin çıkması gibi deneyler yapmışsınızdır.

İşte bu videoda sizlere NorthSurvival adlı Youtube kanalından limonla nasıl ateş nasıl yakılır onu öğreneceğiz. Öncelikle limonun üzerine karşılıklı olarak çivileri çakıyoruz ve bu çivileri bakır teller ile birbirine bağlıyoruz. Kabloyu bir çivinin ucuna ve diğerini ise öteki çivinin ucuna bağlıyoruz. Kağıt veya tovelet kağıdı yardımıyla iki kabloyu bir birine sürterek ateşi elde etmiş oluyoruz

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.