Kültür

Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Süper Bilgi

Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Süper Bilgi

Hayatımızda karşılaştığımız bir çok zorluklar vardır. Fakat zorluklarla birlikte gelen kolaylıklarda vardır işte sizler için hayatınızı kolaylaştıracak 9 süper bilgiyi derledik

Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Süper Bilgi

1) Mumlarınızı kullanmadan önce 24 saat buzlukta beklettiğinizde daha uzun süre yanmasını sağlayabilirsiniz.

2) Çiçek buketlerinizin dibine bir miktar votka koyarak daha uzun süre canlı kalmalarını sağlayabilirsiniz.

3) Salataya kullandığınız marulun üzerine bir miktar kağıt havlu koyarak muhafaza ederseniz. marul 1 haftaya kadar taze kalacaktır.

4) Muzları birbirinden ayırarak muhafaza edin, böylelikle daha geç bozulacaktır.

5) Margarinlerinizi eritip aynı ölçüde suyla karıştırarak tekrar dondurursanız. Daha az kalorili iki katı yak elde edersiniz.

6) Peyniri keserken kesinlikle elinizle dokunmayın. Elinizdeki bakteriler peynirin daha çabuk küflenmesine neden olacaktır. Peyniri keserken ambalajı ile tutup kolaylık sağlayabilirsiniz. 

7) Taze sağılmış organik süt alın. Sağlık açısından sizin için her türlü daha faydalı olacak organik süt, aynı zamanda uzun süre bozulmayacaktır. 

8) Parfümlerinizi buz dolabında saklayın. Oksitlenmesini önleyecek ve kötü kokmasına engel olacaktır. 

9) Giysilerinizin rengini korumak için çamaşır makinesine bir tutam tuz atınız.

 

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.